Advert
Advert
Advert

Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarih Alan Başkanlığı Tarafından Tören Düzenledi

İtilaf Devletleri’nin Gelibolu Yarımadası’nı tahliyelerinin 107. yıl dönümünde Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarih Alan Başkanlığı tarafından tören düzenledi.

Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarih Alan Başkanlığı Tarafından Tören Düzenledi
Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarih Alan Başkanlığı Tarafından Tören Düzenledi Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 540 kez okundu.

 Seddülbahir Kalesi’nde düzenlenen törene; Vali İlhami AKTAŞ, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Sayın Ahmet Misbah DEMİRCAN, 2. Kolordu Komutanı Tümgeneral Rasim YALDIZ, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Turhan ECEVİT, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarih Alan Başkanı İsmail KAŞDEMİR, İl Emniyet Müdürü Faruk KARADUMAN, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Sadi AKMAN, Sahil Güvenlik Batı Marmara Grup Komutanı SG. Yb. Ercan ORAN, Çanakkale Belediye Başkan V. Süleyman CANPOLAT, Eceabat Kaymakamı Mustafa ÇİFTÇİLER, Eceabat Belediye Başkanı Saim ZİLELİ, Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa ÖZACAR, il müdürleri, protokol üyeleri, gaziler, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende, Öğretmen Berna TURBA günün anlam ve önemini belirten bilgilendirmede bulundu.

Törende; Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Sayın Ahmet Misbah DEMİRCAN ve Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarih Alan Başkanı İsmail KAŞDEMİR günün anlam ve önemine ilişkin birer konuşma gerçekleştirdi.

Yapılan konuşmaların ardından törende, İstanbul Tarihi Türk Müzik Topluluğu bir Mehteran gösterisi sundu.

İtilaf Devletleri’nin Gelibolu Yarımadası’nı tahliyelerinin 107. yıl dönümü töreni; Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve aziz şehitlerimiz için dua edilmesinin ardından sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

#çanakkale #çanakkalesavaşları #gelibolutarihialanbaşkanlığı #tören #çanakkalevalisi #ilhamiaktaş #haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ÇOMÜ’de Akıllı Burun Prototipi Geliştirildi
ÇOMÜ’de Akıllı Burun Prototipi Geliştirildi
Çanakkale Yeşil Sanayi Ekosistemi Projesi İmza Töreni Gerçekleştirildi
Çanakkale Yeşil Sanayi Ekosistemi Projesi İmza Töreni Gerçekleştirildi