Advert
Advert
Advert

Karina Deniz Kültürü Merkezi, Bir Yılda 41 Bin Konuk Ağırladı

Karina Deniz Kültürü Merkezi, Bir Yılda 41 Bin Konuk Ağırladı
Karina Deniz Kültürü Merkezi, Bir Yılda 41 Bin Konuk Ağırladı Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 8419 kez okundu.

2021 Aralık ayında faaliyetine başlayan Çanakkale Belediyesi Karina Deniz Kültürü Merkezi, kentlilerin büyük beğenisini toplamaya devam ediyor. Merkezi ilk bir yılında yaklaşık 41 bin kişi ziyaret etti.

Kentlilere deniz kültürü ve çevre bilincini aşılamak, denizlerdeki biyoçeşitliliği göstermek, denizcilik malzemeleri hakkında bilgi vermek, akvaryumlarda deniz canlılarını yakından görme fırsatı sağlamak ve denizel temalı dönemsel sergilerle bilinçlendirme ve farkındalık oluşturmak amaçlı kurulan Karina Deniz Kültürü Merkezinin ilk bir yıllık faaliyetleri değerlendirildi. Başkanlık Toplantı Salonunda gerçekleşen değerlendirme sunumuna; Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Belediye Başkan Yardımcıları Handan Özyayla Kenar, Özleyiş Çetin ve İrfan Mutluay, Destek Hizmetleri Müdürü Meral Harput ile Karina Deniz Kültürü Merkezi Koordinatörü Abdullah Bayrak katıldı.

 

Kentliler Merkeze Büyük İlgi Gösterdi

2 Aralık 2021 tarihinde hizmete açılan Karina Deniz Kültürü Merkezi, ilk bir yılda oldukça ilgi görerek 41 bin 381 kişi tarafından ziyaret edildi. Kentteki 45 okulun da ziyaret ettiği Merkezde yaklaşık 7 bin öğrenci ağırlandı.