Advert
Advert
Advert

Başkan Gökhan B40 Zirvesinde

Ortak bir coğrafyanın yanı sıra, zengin tarihi ve kültürel değerleri paylaştığımız Balkan ülkeleri ile oluşturulan Balkan Şehirleri Ağı Zirvesi, Yunanistan-Atina'da başladı. Zirveye Belediye Başkanı Ülgür Gökhan da resmi davetli olarak katıldı.

Başkan Gökhan B40 Zirvesinde
Başkan Gökhan B40 Zirvesinde Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 1389 kez okundu.

22-24 Ocak tarihleri arasında Atina Technopolis'te gerçekleşen Zirveye, B40 Balkan Şehirleri Ağı'nın Kurucu Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, ev sahibi Atina Belediye Başkanı Kostas Bakoyannis ve Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'ın yanı sıra, çok sayıda Balkan ülke ve şehrinden Belediye Başkanı ve yetkililer katıldı. Zirvede Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısı Rebiye Turan Ünüvar ile Başkan Gökhan'ın eşi Hale Gökhan da yer aldı.

Gündemde Ortak Vizyon ve İşbirlikleri Var

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun kurucu başkanlığını yaptığı B40 Balkan Şehirleri Ağı dönem başkanlığını, Atina Belediye Başkanı Kostas Bakoyannis'e devrettiği B40 Zirvesinde, Balkanların zengin tarihinin birleştiriciliğinden yola çıkarak, bu ruhun dünyaya yayılması, iklim krizi, göç gibi konular başta olmak üzere ortak sorunlara ortak çözümler üretilmesi ve ortak bir vizyon belirlenmesi, maddi işbirliklerinin ötesinde dostluk ilişkilerinin kurulması, gençlerin desteklenmesi, akıllı kalkınma ve sürdürülebilir kentler yaratılması gibi konu başlıkları üzerinde duruldu.