Advert
Advert
Advert

Çanakkale Müzik Kültürü Envanteri Çalıştayı Gerçekleştirildi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Devlet Konservatuvarı ve Müzik Uygulama ve Araştırma Merkezi işbirliğiyle düzenlenen “Çanakkale Müzik Kültürü Envanteri Çalıştayı” gerçekleştirildi.

Çanakkale Müzik Kültürü Envanteri Çalıştayı Gerçekleştirildi
Çanakkale Müzik Kültürü Envanteri Çalıştayı Gerçekleştirildi Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 2339 kez okundu.

Çalıştay’a, Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Okhan Akdur, ÇOMÜ Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Dr. Uğur Türkmen, Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği (MESAM) Başkanı Recep Ergül, Müzik Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Merve Eken Küçükaksoy, akademik ve idari personel, öğrenciler ve ilgililer katıldı.

Yerelde kültüre hizmet eden uzmanların kendi uzmanlık alanları hakkında görüşlerinin ilgililerle buluşması ve bu alanlara yönelik araştırma odaklı eğitim, icra, besteleme konularının görüşüldüğü Çalıştay, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. ÇOMÜ Devlet Konservatuvarı ve Müzik Öğretmenliği Anabilim Dalı öğrencilerinin müzik dinletisi ve açılış konuşmalarıyla devam etti.

Çalıştay’da, Doç. Dr. Merve Eken Küçükaksoy, Çalıştay’ın sonuç raporunun ilgili kurum ve kuruluşlarla paylaşımının önemini vurgularken; MESAM Başkanı Recep Ergül, Çanakkale Savaşları’nı konu edinen eserler hakkında bilgiler verdi. Vali İlhami Aktaş ise Çalıştay’ın Çanakkale kültürü için önemli olduğunu belirterek emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#çanakkale #çomü #mesam #müzik #çanakkalemüzikkültürenvanteri #devletkonservatuvarı #öğrenci #personel #akademik #dinleti #haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Öğrenci Kulüpleri Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleşti
Öğrenci Kulüpleri Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleşti
ÇOMÜ’de Akıllı Burun Prototipi Geliştirildi
ÇOMÜ’de Akıllı Burun Prototipi Geliştirildi