Advert
Advert
Advert

ÇOMÜ’den İkinci Destek Paketi Deprem Bölgesine Doğru Yola Çıktı

ÇOMÜ’den İkinci Destek Paketi Deprem Bölgesine Doğru Yola Çıktı
ÇOMÜ’den İkinci Destek Paketi Deprem Bölgesine Doğru Yola Çıktı Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 2034 kez okundu.

Ülkemizde meydana gelen depremden etkilenen vatandaşlarımıza gönderilmek üzere ÇOMÜ Butikte toplanan yardımlar ikinci kez deprem bölgesine doğru yola çıktı.

ÇOMÜ’lü akademik ve idari personelin yanı sıra halkımızın da; ayakkabı, bot, ısıtıcı, mont, gıda malzemesi, battaniye, bebek maması, örtü, tuvalet kağıdı, ıslak mendil, bebek bezi, hijyen ürünleri, çocuk, kadın ve erkek kıyafeti, elektronik eşya, atkı, bere, eldiven, çorap gibi malzemelerle yardımda bulunduğu ikinci destek paketi İÇDAŞ’ın AFAD’a tahsis ettiği tır ile deprem bölgesine doğru yola çıktı.

Toplanan yardımların deprem bölgesine ulaştırılması için tek yürek olan ÇOMÜ’lü akademik ve idari personel ile çoğunluğunu öğrencilerin oluşturduğu 60’tan fazla kişilik ekip, ülkemizin içinde bulunduğu zor koşullarda, ÇOMÜ Butik çatısı altında örnek bir çalışma sergiledi.

Depremden etkilenen vatandaşlarımıza yönelik yapılan yardımların devam ettiği bu süreçte Çanakkale Valiliği’nin internet sitesinde güncellenen öncelikli ihtiyaç listesine buradan ulaşılabilir.

Deprem bölgesine ayni yardımda bulunmak isteyen Üniversitemiz mensupları ve Çanakkale halkı, yardımlarını akademik birimlerimizin sekreterliklerine ve Terzioğlu Yerleşkesi Hasan Mevsuf Spor Salonu girişinde bulunan ÇOMÜ Butik’e teslim edebilir.

Yapılan yardımlarla ilgili bilgilendirmedeki amacımız bu tür yardımların arttırılmasını teşvik etmektir. Yardım çalışmalarımızın mensuplarımız ve Çanakkale halkı ile birlikte yoğun iş birliğiyle sürdürülebilmesi temennisiyle bilgilendirmelerimize devam edeceğimizi beyan ederiz.

 

 

 

 

 

 

 

#çanakkale #çomü #depremzede #deprembölgesi #afad #içdaş #yardım #deprem #çomübutik #haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Öğrenci Kulüpleri Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleşti
Öğrenci Kulüpleri Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleşti
ÇOMÜ’de Akıllı Burun Prototipi Geliştirildi
ÇOMÜ’de Akıllı Burun Prototipi Geliştirildi