Advert
Advert
Advert

CHP'Lİ ERKEK: 'GENEL BAŞKANIMIZIN ADALET YÜRÜYÜŞÜ DEVAM EDİYOR'

CHP'Lİ ERKEK: 'GENEL BAŞKANIMIZIN ADALET YÜRÜYÜŞÜ DEVAM EDİYOR'
CHP'Lİ ERKEK: 'GENEL BAŞKANIMIZIN ADALET YÜRÜYÜŞÜ DEVAM EDİYOR' Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 654 kez okundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, FOX TV'de İlker Karagöz ile Çalar Saat programına konuk oldu. Seçim ve deprem gündemine ilişkin açıklamalarda bulunan CHP'li Erkek, "Devletin kolonlarını kestiler. Onun için yapacağımız çok önemli işler var." dedi.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Millet İttifakı'nın ortak Cumhurbaşkanı Adayı olmasına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Erkek, saray iktidarını değiştireceklerini söyledi. Saray iktidarının deprem enkazında kaldığını söyleyen Erkek, devlette liyakatsizliğe dikkat çekti.  CHP'li Erkek’in açıklamalarından satırbaşları şu şekilde:

 

“Millet İttifakı'nın ortak cumhurbaşkanı adayı, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ülkemize, milletimize hayırlı olsun. Bu büyük bir demokrasi mücadelesi, adalet mücadelesi. Tek adam rejimine karşı verilen mücadele. Bunu demokrasiye, hukukun üstünlüğüne inanan milyonlarla birlikte kararlılıkla yürüteceğiz. Genel Başkanımızın adalet yürüyüşü devam ediyor. Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye Cumhuriyeti’nin 13. Cumhurbaşkanı olacaktır.”

 

“PARTİ DEVLETİ DE ENKAZ ALTINDA KALDI”

 

“Depremin acısı çok büyük. 1 ay oldu. Aklın ve bilimin ışığında yürümezseniz, liyakatten koparsanız enkaz altında kalırsınız. Bu ucube sistem ve parti devleti de enkaz altında kaldı. Zaten bu sistem büyük bir ekonomik enkaz yaratmıştı. Büyük bir siyasi enkaz yaratmıştı. Şimdi de deprem enkazı yarattı.”

 

"DEVLETİN KOLONLARINI KESTİLER"

 

“Türkiye büyük bir ülkedir ama Türkiye bu saray iktidarıyla, bu sistemle artık yoluna devam edemez. Biz yaşamak zorunda mıyız bu acıları? Binlerce evladımızı kaybettik. Açıklanan resmi rakamların çok çok üstünde kaybımız var. Profesörler, ‘Uyarılarımızı dikkate almadılar, dilimizde tüy bitti’ dediler. İzlerken o kadar üzüldüm ki. Neden dikkate alınmıyor uyarılar? Liyakat olmadığı için uyarılar dikkate alınmıyor. Liyakatsiz kadrolar yönetiyor Türkiye'yi. Devletin kolonlarını kestiler. 6 kere imar barışı çıkarttılar devletin kolonlarını kestikleri için.”

 

"YALNIZCA İKTİDARI DEĞİŞTİRMEYECEĞİZ, BİR ZİHNİYETİ DE DEĞİŞTİRMEMİZ LAZIM"

 

“Devletin en önemli kolonlarından biri üniversitelerdir. En önemli kolonlarından biri yargıdır. Devletin kolonlarını kestiler. Onun için yapacağımız çok önemli işler var. Enkazın altında kendileri de kaldı. Biz deprem bölgesindeydik. 3'üncü, 4'üncü günü hala insanlar enkazların başında devlet nerede diye haykırıyorlardı. Siz devlet nerede, hükümet nerede diyerek haykıran insanlara neden kızıyorsunuz? Siz niye o enkazlara müdahale edemediniz? 10 ilde enkazı kaldıramayan iktidar Türkiye'yi ayağa kaldırabilir mi? Türkiye bu iktidar ile yoluna devam edemez, onun için değiştireceğiz. Yalnızca iktidarı değiştirmeyeceğiz, bir zihniyeti de değiştirmemiz lazım.”

 

"BÜYÜK BİR DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜM İÇİN GELİYORUZ"

 

“Umutlarımız çok büyük. Çok kararlıyız. Millet ittifakı olarak büyük bir değişim ve dönüşüm için geliyoruz. Yalnızca iktidarı değil zihniyeti değiştireceğiz. 85 milyon bunu hak ediyor. 85 milyon her geçen an fakirleşiyor. Türkiye doğru ve iyi yönetilmiyor. Bunu değiştireceğiz.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#çanakkale #chp #genelbaşkanyardımcısı #muharremerkek #foxtv #ilkerkaragöz #milletittifakı #kemelkılıçdaroğlu #cumhurbaşkanıadayı #haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Öğrenciler için Trafik Kuralları Eğlenceli Hale Getiriliyor
Öğrenciler için Trafik Kuralları Eğlenceli Hale Getiriliyor
Dünya Dans Günü'nde Renkli Kutlama
Dünya Dans Günü'nde Renkli Kutlama