Advert
Advert
Advert

ÇOMÜ ÇABAÇAM, Adıyaman ve Kahramanmaraş’ta Çocuklara Yönelik Eğitim Hizmeti Veriyor

ÇOMÜ ÇABAÇAM, Adıyaman ve Kahramanmaraş’ta Çocuklara Yönelik Eğitim Hizmeti Veriyor
ÇOMÜ ÇABAÇAM, Adıyaman ve Kahramanmaraş’ta Çocuklara Yönelik Eğitim Hizmeti Veriyor Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 2573 kez okundu.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ÇABA Çok Amaçlı Erken Çocukluk Eğitimi Merkezi (ÇABAÇAM) olarak depremden büyük zarar gören Kahramanmaraş ve Adıyaman illerinde kurulan iki ayrı çadır kentte 3-6 yaş arasındaki okul öncesi dönem çocuklarına yönelik Adıyaman’da iki Kahramanmaraş’da bir olmak üzere 3 ayrı ÇOMÜ ÇABAÇAM Eğitim Destek Birimi oluşturuldu.

ÇOMÜ Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi aynı zamanda Dezavantajlı Çocuklar Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü Prof. Dr. Ebru Aktan Acar ve Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı Psikolojik Danışmanlık Birimi Öğretim Görevlisi Cumhur Çırnaz’ın rehberliğinde kurulan ÇOMÜ ÇABAÇAM Adıyaman ve Kahramanmaraş Eğitim Destek Birimleri, ÇOMÜ Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Eğitimi Bilim Dalı Yüksek Lisans öğrencisi Yasin Güllüoğlu, Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalı Lisans öğrencisi Elanur Kaçar, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı Lisans öğrencileri Berivan Taş ve Barış Kahreman, ÇOMÜ Turizm ve Otel İşletmeciliği mezunu ÇOMÜ ÇABAÇAM gönüllüsü Rahim Sipai’nin yoğun çabalarıyla düzenlenerek eğitim-öğretime hazır hale getirildi.

ÇOMÜ ÇABAÇAM Modeli’nden referans alınarak her gün 09.00-17.00 saatleri arasında farklı yaş aralığındaki çocuklarla oyun, sanat, müzik, etkileşimli kitap okuma, orff-schulwerk vb. atölye etkinliklerinin gerçekleştirileceği çocuk dostu mekânlara sahip sürdürülebilir eğitim birimlerinde altı aylık bir süreç için 10’ar gün arayla okul öncesi eğitimi öğretmenleri, psikolojik danışmanlar, psikologlar vb. alan uzmanlarından oluşan ekipler gönüllü olarak destek sağlayacaklardır.