Advert
Advert
Advert

Millet İttifakı Protokolü YSK'ya Sunuldu

Millet İttifakı Protokolü YSK'ya Sunuldu
Millet İttifakı Protokolü YSK'ya Sunuldu Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 672 kez okundu.

Millet İttifakı’nı oluşturan 6 siyasi partinin Genel Başkan Yardımcıları Millet İttifakı protokolünü Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı'na sundu. CHP adına Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek heyette yer aldı. Protokolün sunulmasının ardından YSK önünde 6 siyasi parti adına Muharrem Erkek açıklamalarda bulundu. Erkek, seçimlere hazır olduklarını söyledi. Cumhuriyetin ikinci yüzyılında demokrasiyi tahsis edeceklerini belirten Erkek, şunları söyledi:

 

“Bizler 2021 yılı Eylül ayından bu yana bir aradayız, birlikte çalışıyoruz. Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem Mutabakat Metnimiz, 84 maddeyi kapsayan Anayasa Değişikliği Önerimiz, Ortak Politikalar Mutabakat Metnimiz, Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem'e Geçiş Yol Haritamız ve belirlediğimiz ilkeler ışığında Millet İttifakı olarak 14 Mayıs Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimine katılacağız. 14 Mayıs'ta yalnızca iktidar değişmeyecek. Büyük bir zihniyet değişimini de hep birlikte yaşayacağız.”

 

"MİLLET İTTİFAKI OLARAK HAZIRIZ"

 

“Amacımız yeni bir siyaset kültürü ile yeni bir yönetim anlayışıyla Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılının başında Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırmak, adaleti tesis etmek, farklılıklarımızı zenginlik olarak kabul ederek özgürce yaşamak, refahı sağlamak, her yurttaşın insan onuruna yaraşır bir yaşam sürmesini temin etmektir. Bu amaçla bir araya geldik ve bu amaçlarla belirlediğimiz tüm mutabakat metinleri ve ilkelerimiz ışığında Millet İttifakı olarak hazırız. Seçim ittifakımızı da bugün Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı'na sunduk. Ülkemize, milletimize hayırlı ve uğurlu olsun" dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#çanakkale #chp #muharremerkek #milletittifakı #ysk #protokol #seçim #14mayıs #6siyasiparti #genelbaşkanyardımcıları #cumhurbaşkanı #milletvekili #seçimler #haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Öğrenciler için Trafik Kuralları Eğlenceli Hale Getiriliyor
Öğrenciler için Trafik Kuralları Eğlenceli Hale Getiriliyor
Dünya Dans Günü'nde Renkli Kutlama
Dünya Dans Günü'nde Renkli Kutlama