Advert
Advert
Advert

Hep birlikte Türkiye olacağız

Hep birlikte Türkiye olacağız
Hep birlikte Türkiye olacağız Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 719 kez okundu.
Advert

AK Parti 28.Dönem Çanakkale Milletvekili Adayları Truva Otel’de düzenlenen toplantı ile tanıtıldı. AK Parti birinci sıra adayı Ayhan Gider, “14 Mayıs’ta birinci parti olduğumuzu yine ilan edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Devamında  Ayhan Gider,  şunları söyledi:

“Cumhuriyetimizin yüzüncü yılını idrak ettiğimiz 2023 yılında , Türkiye Yüzyılı mottosu ile girdiğimiz seçim toplantısa katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum.

Çok güçlü bir mücadele ve zor şartlarda girdiğimiz , Tüm sıkıntıları ve kazanımlarıyla Cumhuriyetimizin ilk yüzyılımızı geride bırakırken millî mücadeledeki destansı meydan okumanın ve küllerinden yeniden doğuşun öncülerini selamlamak istiyorum.

Kardeşlerim; Anafartalar kahramanı, İstiklal Harbimizin Başkomutanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bizlere üzerinde özgürce nefes aldığımız bu vatanı armağan eden tüm kahramanlarımızı rahmetle, şükranla, minnetle yâd ediyorum.

Cumhuriyetimiz, maalesef bu bir asırlık döneminde her türlü zorluk yaşandı.Toplu iğne yapamayan bir halde başlayan 1923,en yüksek teknolojili İHA larla, SİHA larla, milli gemilerle, TOG la ve sayaamayacağımız atılımlarla  taçlanarak devam ediyor.

 Şehit Başbakan Menderes’in “Yeter Söz Milletin” diyerek başlattığı demokrasi ve kalkınma hamlesi idam sehpasında kesintiye uğradı.

Rahmetli Özal’ın “Devlet, Millet İçindir” diyerek ülkeyi tekrar demokrasi ve kalkınma rotasına sokma girişimi koalisyon dönemlerinin kaosu içinde kaybolup gitti.

Millet tarafından kurulup, Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından tarafından liderlik edilen AK Parti hareketi olarak , Türkiye’yi 20 yıl boyunca hep durmak yok, yola devam diyerek büyüttük, geliştirdik, güçlendirdik, zenginleştirdik.

Sanılmasın ki bu 20 yıl dikensiz gül bahçesi misali sadece çalışmakla geçti.Zaman zaman şeytan taşlamaktan amentü okumaya vaktimiz kalmadı ama yine de Milletimile birlikte, milletimiz için, onun verdiği yetkiyle çalışmaktan geri durmadık.

 Yurt içinde ve yurt dışında emperyalistlerin, vesayetçilerin ve darbecilerin ne kadar aparatı varsa hepsi de üzerimize salındı. . Biz hiçbir zaman şikâyet etmedik, hep mücadele ettik.

Sadece Fethin sembolü, nesillerin hayal olan Ayasofya’yı Fatih’in emanetine uygun şekilde yeniden açmış olmamız bile küresel vesayete karşı gerçekleştirilmiş bir büyük meydan okumadır.