Advert
Advert
Advert

Bu Topraklarda Sadece Büyük Savaşlar Yapılmadı, Ayrıca Büyük Barış ve Kardeşlik Duyguları Yaşandı

Bu Topraklarda Sadece Büyük Savaşlar Yapılmadı, Ayrıca Büyük Barış ve Kardeşlik Duyguları Yaşandı
Bu Topraklarda Sadece Büyük Savaşlar Yapılmadı, Ayrıca Büyük Barış ve Kardeşlik Duyguları Yaşandı Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 649 kez okundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Çanakkale Kara Savaşları’nın 108. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Erkek, mesajında şunları söyledi:

 

“18 Mart Deniz Zaferi'nin ardından başka bir zafer de kara savaşlarında yaşandı. 25 Nisan'da başlayan ve yaklaşık 9 ay süren savaşlarda büyük bir zafere tanıklık edildi. Deniz yoluyla Çanakkale'yi geçemeyeceklerini anlayan müttefik güçleri Çanakkale'yi karadan geçmek istemişlerdi. Ama unuttukları şeyler vardı. Seyit Onbaşılar, Mehmet Çavuşlar, Yahya Çavuşlar, 57. Alayın neferleri ve Albay Mustafa Kemalleri unutmuşlardı. 25 Nisan sabahı başlayan kara muharebelerinin sonucunda müttefik güçleri Çanakkale'nin geçilmez olduğunu bir kez daha gördüler ve Çanakkale ruhunu hiçbir biçimde yenemeyeceklerini anladılar.

 

Bu topraklarda sadece büyük savaşlar yapılmadı, ayrıca büyük barış ve kardeşlik duyguları yaşandı. Çanakkale kahramanı ve Değişmez Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, savaştığı askerler için söylediği ‘Onlar bu topraklarda canlarını verdikten sonra artık, bizim evlatlarımız olmuşlardır.’ İfadesi ile dünyaya barış mesajı vermiştir. Atatürk'ün sözleri bu toprakların aynı zamanda barış ve kardeşliğe sahne olduğunu da göstermiştir. Barış, kardeşlik duygularının hakim olduğu bağımsız bir Türkiye Cumhuriyeti'nin önsözü bu topraklarda yazıldı.

 

Bu bilinç ile Kara Savaşları'nın 108. yıl dönümünde, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm kahraman askerlerimizi, şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.”

 

 

 

 

 

 

 

 

#çanakkale #chp #milletvekili #muharremerkek #chpgenelbaşkanyardımcısı #çanakkalekarasavaşları #18mart #denizzaferi #zafer #çanakkalegeçilmez #mustafakemalatatürk #barış #haber #şehit #gazi #asker
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Evde Hizmet ve Bakım Projesi Devam Ediyor
Evde Hizmet ve Bakım Projesi Devam Ediyor
Öğrenciler için Trafik Kuralları Eğlenceli Hale Getiriliyor
Öğrenciler için Trafik Kuralları Eğlenceli Hale Getiriliyor