Advert
Advert
Advert

EŞSİZ BİR DESTANDIR ÇANAKKALE

EŞSİZ BİR DESTANDIR ÇANAKKALE
EŞSİZ BİR DESTANDIR ÇANAKKALE Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 564 kez okundu.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ile AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, 24-25 Nisan Çanakkale Kara Savaşları’nın 108. yıl dönümü dolayısıyla ortak bir mesaj yayımladı:

"Çanakkale Zaferi, hem kara hem de deniz muharebeleriyle eşsiz kahramanlıklarla dolu bir destandır. Milletimizin büyük fedakarlıklarla, bağımsızlık ve vatan aşkıyla, canı pahasına kazandığı bu Zafer; adeta dünyanın kaderini değiştirmiştir.

Düşman kuvvetleri, 18 Mart 1915’te denizde büyük bir bozguna uğradıktan sonra karadan tarihi Gelibolu Yarımadası’na saldırarak ilerlemek istedi. Ancak denizde de karada da bağımsızlık mücadelesini, vatan sevgisini destana dönüştüren kahramanlar vardı. ‘Çanakkale Geçilmez’ denilmişti bir kere.

24-25 Nisan Çanakkale Kara Savaşları'nın 108. yılında dünya tarihine yön veren ölümsüz bir destanın kahramanları Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, tüm aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle anıyoruz.

Çanakkaleli hemşehrilerimizin ve aziz milletimizin Çanakkale Zaferi kutlu olsun."

 

 

 

 

 

 

 

 

#çanakkale #akparti #grupbaşkanvekili #bülentturan #çanakkalemilletvekili #jülideiskenderoğlu #çanakkalekarasavaşları #mesaj #gazimustafakemalatatürk #haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Öğrenciler için Trafik Kuralları Eğlenceli Hale Getiriliyor
Öğrenciler için Trafik Kuralları Eğlenceli Hale Getiriliyor
Dünya Dans Günü'nde Renkli Kutlama
Dünya Dans Günü'nde Renkli Kutlama