Advert
Advert
Advert

AK Parti Grup Başkanvekili Turan, Çanakkale'de açılış ve temel atma törenlerine katıldı

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Çanakkale'nin Ayvacık ve Ezine ilçelerinde düzenlenen açılış ve temel atma törenlerine katıldı.

AK Parti Grup Başkanvekili Turan, Çanakkale'de açılış ve temel atma törenlerine katıldı
AK Parti Grup Başkanvekili Turan, Çanakkale'de açılış ve temel atma törenlerine katıldı Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 701 kez okundu.

Turan ilk olarak Ayvacık Devlet Hastanesi kampüsünde yapımına başlanan diyaliz merkezinin temel atma törenine geçti.

Burada hastane personeli tarafından karşılanan Bülent Turan, yapım ekibi tarafından merkez hakkında bilgi aldı.

Sağlık alanında yapılan yatırımlar hakkında değerlendirmelerde bulunan Turan, eski yıllarda hastaların her branş için farklı hastanelere gitmek zorunda kaldığını, şuanda Çanakkale'de 10 devlet hastanesi ve bir üniversite hastanesi bulunduğunu söyledi.

Şimdi hastanelerde diyaliz merkezlerinin de bulunduğu bir dönemin yaşandığına işaret eden Bülent Turan, "Diyaliz hastalarımız haftada en az bir iki kez diyalize giriyorlar. Bu çok zorlu bir süreç. Bu süreçte yolda zaman geçirmesinler diye Ayvacık'ta da diyaliz merkezimizin temelini atıyoruz." dedi.

Çanakkale'de 2002 yılında toplam 3 ambulans bulunduğunu hatırlatan Turan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Çanakkale'de ikisi ada olan 12 ilçe var. Toplam 500 köy var. Yıl 2002 toplam ambulans sayımız 3. Şu an hamdolsun 60 ambulansımız var. Hava ambulansı ayrı, deniz ambulansı ayrı, kara ambulansı ayrı, dağda karda gidebilen paletli ambulansı da ayrı olmak üzere. Ben çok bilmiyorum ama büyüklerimiz söylüyor, 3 ambulans vardı ama onu da çağırdığımızda benzini mazotu sen koy diyorlarmış. SSK'lı mısın? Bağkur'lu musun? ona göre gelsin diyorlarmış. Fakat şimdi ambulans arandığında hangi kurumdansın? zengin misin, fakir misin, köyden misin, kentten misin hiçbir soru sormadan en yakın ambulans gelmeye çalışıyor. Bu çok kıymetli bir çalışma. Çanakkale'de ayrıca 30 acil sağlık merkezimiz var. Bunlar adeta hastane gibi çalışan yerler."

Konuşmaların ardından dua edilip diyaliz merkezinin temeli atıldı.