Advert
Advert
Advert

Türkiye'nin En Büyük Savaş Gemisi “TCG Anadolu” Çanakkale Boğazı’ndan Geçti

İstanbul programını tamamlayarak İzmir'e doğru hareket eden Türk Silahlı Kuvvetleri’nin en büyük savaş gemisi yerli ve milli üretim TCG Anadolu, Çanakkale Boğazı’ndan geçti.

Türkiye'nin En Büyük Savaş Gemisi “TCG Anadolu” Çanakkale Boğazı’ndan Geçti
Türkiye'nin En Büyük Savaş Gemisi “TCG Anadolu” Çanakkale Boğazı’ndan Geçti Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 988 kez okundu.

İstanbul Tuzla'daki Sedef Tersanesi'nde inşa edilen, 230 metre uzunluk, 32 metre genişlik ve 9 bin 200 metrekare büyüklüğe sahip, 27 bin 500 ton deplasmanı ile Türk donanmasının en büyük savaş gemisi TCG Anadolu, Çanakkale Boğazı geçişi sırasında, gemi personeli Çanakkale Halkını selamladı.

Deniz Müzesi Komutanlığı önünde gerçekleşen selamla programına; Vali İlhami AKTAŞ, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Turhan ECEVİT, Cumhuriyet Başsavcısı Altuğ Kürşat ŞAHİN, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail KAŞDEMİR, İl Emniyet Müdürü Celal TAŞÇI, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Sadi AKMAN, Sahil Güvenlik Batı Marmara Grup Komutanı SG. Yb. Ercan ORAN, protokol üyeleri, mülki ve askeri erkan, siyasi parti temsilcileri, şehit aileleri, gaziler ve vatandaşlar katıldı.

 

Toplam 1200 askeri personeli, 30 yataklı hastanesi bulunan, amfibi harekat ile hava harekatı başta olmak üzere insani yardım ve kontrol gemisi görevlerinde de kullanılabilecek TCG Anadolu Gemisi Şehitler Abidesini de selamlayarak Çanakkale Boğazı geçişini tamamladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

#çanakkale #tcganadolu #çanakkaleboğazı #istanbul #izmir #türksilahlıkuvvetleri #savaşgemisi #milli #haber #üretim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kışlak Mücadelesi Çalışmaları Yürütülüyor
Kışlak Mücadelesi Çalışmaları Yürütülüyor
Öğrenci Kulüpleri Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleşti
Öğrenci Kulüpleri Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleşti