Advert
Advert
Advert

2023 Yılı Çanakkale İli Orman Yangınları İle Mücadele Koordinasyon Toplantısı

2023 Yılı Çanakkale İli Orman Yangınları İle Mücadele Koordinasyon Toplantısı
2023 Yılı Çanakkale İli Orman Yangınları İle Mücadele Koordinasyon Toplantısı Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 568 kez okundu.

2023 yılında orman yangınlarının önlenmesine yönelik yapılması gereken ortak çalışmalar, alınacak tedbirler, yangın esnasında yapılacak mücadele çalışmaları, yürütülmesi gereken faaliyetlerle birlikte araç ve ekipman kapasitesinin görüşüldüğü orman yangınlarıyla mücadele toplantısı Vali İlhami AKTAŞ başkanlığında gerçekleştirildi.

 

Orman Bölge Müdürlüğü Dardanos Yerleşkesinde gerçekleştirilen toplantıya; Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Turhan ECEVİT, Çanakkale Orman Bölge Müdürü Enver DEMİRCİ, İl Emniyet Müdürü Celal TAŞÇI, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Sadi AKMAN, Sahil Güvenlik Batı Marmara Grup Komutanı SG. Yb. Ercan ORAN, İl Özel İdare Genel Sekreteri Celil SEZGİN, ilgili kurum müdürleri ve temsilcileri ile Orman Bölge Müdürlüğü personeli katıldı.

 

Orman Bölge Müdürü Enver DEMİRCİ tarafından, Orman Bölge Müdürlüğü’nün faaliyetleri ve çalışmaları hakkında yapılan bilgilendirme konuşması ile başlayan toplantıda, Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürü Tuncay IŞIK tarafından Çanakkale’de çıkan yangınlar, orman yangınları konusunda alınan tedbirler, araç ve ekipman kapasitesi, orman yangınları ile orman yangını esnasında yapılan mücadele çalışmaları hakkında katılımcılara bilgilendirme sunumu yapıldı.

 

Yapılan bilgilendirmenin ardından 2023 Yılı Çanakkale İli Orman Yangınları ile Mücadele Koordinasyon toplantısında Çanakkale genelinde olası orman yangınlarının önlenmesine, çıkan yangınların kısa sürede en az zararla söndürülmesine, kurumlar arası koordinasyon ve işbirliğinin etkinleştirilmesine yönelik çalışmalar ile kurumlar itibariyle yapılması gerekli hususlar değerlendirildi.

 

Ciddi bir orman varlığına sahip olan ilimizdeki olası yangın durumlarında kurumların koordinasyonun önemine dikkat çeken Vali İlhami AKTAŞ, olası orman yangınlarının önlenmesine yönelik yapılması gereken ortak çalışmalar ve koordinasyonu gerektiren konularla ilgili kurum müdürlerine talimatlar verirken vatandaşlarımızın da konu ile ilgili daha duyarlı ve dikkatli olmalarını istedi.

 

Orman Yangınları ile Mücadele Koordinasyon toplantısı görüş ve önerilerin ardından sona erdi.

 

Toplantının ardından, Yangın söndürme helikopteri, yangına yönetim aracı ve su ikmal aracında incelemelerde bulunan Vali İlhami AKTAŞ, Yangın söndürme helikopteri, yangına yönetim aracı ve su ikmal aracı hakkında yetkililerden bilgi alarak, personele çalışmalarında başarılar diledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

#çanakkale i#ilhamiaktaş #orman #yangın #mücadele #toplantı #yangınsöndürmehelikopteri #haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Öğrenciler için Trafik Kuralları Eğlenceli Hale Getiriliyor
Öğrenciler için Trafik Kuralları Eğlenceli Hale Getiriliyor
Dünya Dans Günü'nde Renkli Kutlama
Dünya Dans Günü'nde Renkli Kutlama