Advert
Advert
Advert

Çanakkale'de bir ilk daha gerçekleşti

Çanakkale de bir ilk olma özelliği taşıyan başparmak üzerinden koroner anjiyografi işlemi Uz. Dr. Oğuz Yaşar Sarıgül ve Anjiyografi ekibimiz tarafından Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nde başarı ile uygulandı.

Çanakkale'de bir ilk daha gerçekleşti
Çanakkale'de bir ilk daha gerçekleşti Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 905 kez okundu.

Türkiye’de nadir olarak el başparmak bölgesinden yapılan anjiyografi yöntemi, hem hasta hem de doktor açısından büyük konfor sağlıyor. Bu yöntemle yapılan anjiyo sayesinde hastalar 2 saat gibi kısa sürede taburcu olabiliyor.

Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nde, bir ilk daha gerçekleştirildi.

Konuyla ilgili bilgilendirmede bulunan Başhekim Yardımcısı Kardiyoloji Uzmanı Dr. Oğuz Yaşar Sarıgül “İlimizde ilk kez hastanemizde gerçekleştirdiğimiz ‘başparmaktan anjiyo’ işlemi, hasta kolunu daha rahat bir pozisyonda tuttuğundan hem hasta hem de doktor açısından büyük bir konfor sağlıyor. Güvenli ve ağrısız olan bu İşlem sonrası kanamanın durdurulması daha kolay ve istenmeyen kanama ve şişliklerin oluşması da çok daha azdır. 15 dk kadar süren işlemin ardından kum torbasına gerek kalmaksızın hastamız 2 saat gibi bir süre sonrasında da ayağa kalkabilmektedir” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#çanakkale #mehmetakifersoydevlethastanesi #anjiyografi #oğuzyaşarsarıgül #el #başparmak #anjiyo #hasta #doktor #sağlık
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Öğrenciler için Trafik Kuralları Eğlenceli Hale Getiriliyor
Öğrenciler için Trafik Kuralları Eğlenceli Hale Getiriliyor
Dünya Dans Günü'nde Renkli Kutlama
Dünya Dans Günü'nde Renkli Kutlama