Advert
Advert
Advert

Türklerin Anadolu'dan Rumeli'ye Geçişinin Yıl Dönümünde Anma Programı Gerçekleştirildi

Türklerin Anadolu'dan Rumeli'ye Geçişinin Yıl Dönümünde Anma Programı Gerçekleştirildi
Türklerin Anadolu'dan Rumeli'ye Geçişinin Yıl Dönümünde Anma Programı Gerçekleştirildi Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 554 kez okundu.

Türklerin Anadolu'dan Rumeli'ye Geçişinin ve Gelibolu'nun Fethinin 669. Yıl Dönümünün Kutlanması ve Gazi Süleyman Paşa'yı Anma Programı Gelibolu İlçesi Karainebeyli köyündeki Ece Bey türbesinde düzenlenen anma programıyla başladı.

1354 yılında Gelibolu’nun fethinde Gazi Süleyman Paşa emrinde olan ve Eceabat ile Gelibolu’nun fethinde etkin bir rol oynayan Ece Bey’in türbesindeki anma programına; Vali İlhami AKTAŞ, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail KAŞDEMİR, İl Emniyet Müdürü Celal TAŞCİ, Gelibolu Kaymakamı Bekir ABACI, Eceabat Kaymakamı Mustafa ÇİFTÇİLER,  Gelibolu Belediye Başkanı V. Zafer METE, AK PARTİ İl Başkanı Naim MAKAS, Gelibolu AK PARTİ İlçe Başkanı Serhad SÜRÜCÜ, Karainebeyli Köyü Muhtarı Ali YILDIRIM, İl müdürleri,  protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Ece Bey ve şehitlerimiz için Mevlid-i Şerif okunması ile başlayan Gelibolu İlçesi Karainebeyli köyündeki Ece Bey türbesinde düzenlenen anma programında Ece Bey’in mezarına çiçek bırakıldı.

Saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Ece Bey’in türbesindeki anma programında Kur’an-ı Kerim Tilaveti gerçekleştirildi ve dualar edildi.

Programda, 1354 yılında Gelibolu’nun fethinde Gazi Süleyman Paşa emrinde olan ve Eceabat ile Gelibolu’nun fethinde etkin bir rol oynayan Ece Bey’in biyografisi ve tarihteki önemini anlatan konuşmanın ardından Gelibolu Ecebey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Cemre DAYI tarafından bir şiir okundu.

Ece Bey türbesinde düzenlenen anma töreni Gelibolu Mehteran takımının gösterisiyle son buldu.

 

 

 

 

 

 

#çanakkale #çanakkalevalisi #ilhamiaktaş #rumeli #anadolu #anma #program #ecebeytürbesi #gelibolu #haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kışlak Mücadelesi Çalışmaları Yürütülüyor
Kışlak Mücadelesi Çalışmaları Yürütülüyor
Öğrenci Kulüpleri Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleşti
Öğrenci Kulüpleri Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleşti