Advert
Advert
Advert

60. Uluslararası Troia Festivali, Birbirinden Renkli Etkinliklerle Sona Erdi

60. Uluslararası Troia Festivali, Birbirinden Renkli Etkinliklerle Sona Erdi
60. Uluslararası Troia Festivali, Birbirinden Renkli Etkinliklerle Sona Erdi Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 1223 kez okundu.

Cumhuriyetimizin 100. yılında 60 yaşında olan Uluslararası Troia Festivali bu sene 9-13 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşti.  Kentlilerin de yoğun bir ilgiyle takip ettiği tiyatrodan konsere, spordan sergiye pek çok etkinlik, bu sene de kente büyük bir renk kattı.

Meydanda Festival Coşkusu

Festival kapsamında Çanakkale Belediyesi Yeşil Yerel Yönetim Binası ve Kültür Merkezi Meydanı, birbirinden keyifli konserlere ev sahipliği yaptı. Meydanda 11 Ağustos 2023 Cuma günü Şimdi 90'lar sahne aldı. 90'lı yılların unutulmayan şarkılarını Metin Özülkü Orkestrası eşliğinde seslendiren Eda Özülkü, Metin Özülkü, Jale, Reyhan Karaca, Sibel Alaş ve Ümit Sayın, büyük alkış alan bir konsere imza attı. Kentlilerin de hep bir ağızdan eşlik ettiği konserin sonunda Belediye Başkan Vekili Mesut Dinç, sanatçılara seramik takdiminde bulundu.

Meydanda 12 Ağustos 2023 Cumartesi günü ise, Ceylan Ertem sahne aldı. 60. Uluslararası Troia Festivali kapsamında Çanakkalelilerle bir araya gelmekten büyük mutluluk duyduğunu belirten sanatçı, en sevilen şarkılarını kentlilerin de katılımıyla seslendirdi. Büyük beğeni toplayan konserde Ceylan Ertem'e seramik takdiminde de bulunuldu.