Advert
Advert
Advert

Vali İlhami Aktaş ‘100. Yılda Şehitlere Saygı Sürüşüne’ Katıldı

Vali İlhami Aktaş ‘100. Yılda Şehitlere Saygı Sürüşüne’ Katıldı
Vali İlhami Aktaş ‘100. Yılda Şehitlere Saygı Sürüşüne’ Katıldı Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 918 kez okundu.

Vali İlhami AKTAŞ, Cumhuriyeti'mizin kuruluşunun 100'üncü Yıldönümünde 12. Çanakkale Bisiklet Turu kapsamında Çanakkale Bisiklet Platformu Gönüllüleri tarafından düzenlenen Şehitlere Saygı Sürüşünün startını verdi ve bisikletçilere bisiklet sürerek eşlik etti.

Kilitbahir Kalesi Namazgâh Tabyalarında başlayan Şehitlere Saygı Sürüşüne; Vali İlhami AKTAŞ’ın yanı sıra Çanakkale Orman Bölge Müdürü Enver DEMİRCİ, Gelibolu Kaymakamı Eceabat Kaymakam Vekili Bekir ABACI, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer KALKAN, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkan Yardımcısı Zülküf MEMİŞ, kamu kurum temsilcileri, Bisiklet gönüllüleri ve vatandaşlar katıldı.

 

Şehitlere Saygı Sürüşüne katılan bisiklet gönüllüleri ile bir araya gelerek sohbet edip başarılar dileyen Vali İlhami AKTAŞ, “Cumhuriyetimizin kurucusu Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere vatanı ve milletinin istiklali ve istikbali için canını ortaya koyarak bize bu toprakları vatan kılan tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, Cumhuriyeti'mizin kuruluşunun 100'üncü Yıldönümünde Şehitlere Saygı sürüşünün düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”  dedi.

 

26 şehirden 750 bisiklet gönüllüsünün katıldığı 12.Çanakkale Bisiklet Turu Şehitlere Saygı Sürüşü, Şehitler Abidesi'ndeki anma töreni ve fotoğraf çekiminin ardından 47 km’li etap Kilitbahir Kalesi Namazgah tabyalarında son bulacak.

 

 

 

 

 

 

#çanakkale #çanakkalevalisi #ilhamiaktaş #bisikletturu #şehitleresaygısürüşü #şehitlerabidesi #çanakkalebisikletplatformugönülleri #haber #kilitbahir anma #tören
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Evde Hizmet ve Bakım Projesi Devam Ediyor
Evde Hizmet ve Bakım Projesi Devam Ediyor
Öğrenciler için Trafik Kuralları Eğlenceli Hale Getiriliyor
Öğrenciler için Trafik Kuralları Eğlenceli Hale Getiriliyor