Advert
Advert
Advert

Av. Gürbüz CHP İl Başkanlığı Adaylığını Açıkladı

Av. Levent Gürbüz, CHP İl Başkan Adayı olduğunu, parti binasında yapmış olduğu basın açıklaması ile duyurdu.

Av. Gürbüz CHP İl Başkanlığı Adaylığını Açıkladı
Av. Gürbüz CHP İl Başkanlığı Adaylığını Açıkladı Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 354 kez okundu.

CHP İl Başkanlığı’nda, saat 12.30’da gerçekleşen açıklamaya CHP Parti Meclisi Üyesi Muharrem Erkek, CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Serdar Soydan, CHP Çanakkale Milletvekilleri İsmet Güneşhan ve Özgür Ceylan, ilçe başkanları, ilçe belediye başkanları ve partililer katıldı.

 

CHP İl Başkan Adayı Av. Levent Gürbüz yaptığı açıklamada,

“Ben Levent Gürbüz 1971 yılında Çanakkale’de doğdum. Çanakkale’de Arıburnu İlkokulu ve Merkez Ortaokulunda okudum, Kabataş Erkek Lisesini bitirdim, Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldum. 2000 yılından bu yana Çanakkale’de avukatlık yapıyorum.

Cumhuriyet Halk Partili bir ailenin çocuğuyum. Babamın SHP Merkez İlçe Başkanı olduğu dönemde,1989 yerel seçimlerinden bu yana her seçimde görev yaptım. SHP ve CHP’nin birleşmesi sırasında, arkadaşlarımla birlikte iki partinin gençlik kollarını uyumlu şekilde bir araya getirerek bugünkü gençlik kollarımızın temellerini attık. İl yöneticisi ve İl Başkan yardımcılığı yaptım. Her zaman Cumhuriyet Halk Partisi üyeliğinin onurlu bir toplum hizmeti olduğu bilinciyle hareket ettim.

Mayıs ayında yaşadığımız seçim tüm yurtta ve özellikle Cumhuriyet Halk Partisine güvenen insanlarımızda büyük hayal kırıklığı yarattı. Halkımıza değişim talebiyle tekrar umut aşılamak, önümüzdeki yerel seçimlere partimizi en güçlü şekilde hazırlamak, genç, dinamik ve tecrübeli kadrolarla siyasete yön vermek için, yapılacak olan Çanakkale İl Kongresinde Çanakkale İl Başkanlığı’na adayım.

12 Temmuz’da başlayıp 25 Temmuz’da tamamlanan Merkez İlçe Delege Seçimlerinde gördük ki üyelerimiz önemli bir katılımla sandığa giderek iradesini ortaya koymuştur. Can Başkanımın seçildiği Merkez İlçe Kongresinin tek aday ile yapılması da yine üyelerimizin ortaya koyduğu iradenin sonucudur. Ben bu iradenin güç verdiği örgütlerimizin isteği ve desteği ile İl Başkanlığına aday olmaya karar verdim. Tecrübem, bilgim ve kişiliğimle bu görevi en iyi şekilde yapacağıma inanıyorum.

Umut yenilenmenin başlangıcıdır sloganıyla yola çıktık. Her alanda değişim diyerek, halkımıza yeniden umut olmak için desteklerinizi bugüne kadar esirgemediniz. Önümüzdeki İl Kongresinde de bu coşkuyu sürdürürsek başaracağımıza eminim. Tüm ilçe örgütlerimizle birlikte çalmadık kapı bırakmamak için, ilerici ve devrimci tavır almak için, Atatürk ilkelerine sahip çıkmak için, Örgütlerimizi güçlendirmek için adayım yolumuz açık olsun” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

 

#çanakkale #chp #ilbaşkanı #aday #leventgürbüz #muharremerkek #serdarsoydan #çanakkalemilletvekilleri #ismetgüneşhan #özgürceylan #belediyebaşkanları #açıklam #haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kışlak Mücadelesi Çalışmaları Yürütülüyor
Kışlak Mücadelesi Çalışmaları Yürütülüyor
Öğrenci Kulüpleri Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleşti
Öğrenci Kulüpleri Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleşti