Advert
Advert
Advert

VI. İşletme Tarihi Konferansı Gerçekleşti

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) ev sahipliğinde VI. İşletme Tarihi Konferansı Troia Kültür Merkezinde gerçekleşti.

VI. İşletme Tarihi Konferansı Gerçekleşti
VI. İşletme Tarihi Konferansı Gerçekleşti Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 859 kez okundu.

Konferansa; ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, VI. İşletme Tarihi Konferansı Dönem Başkanı Prof. Dr. Yener Pazarcık, Genel Sekreter Yardımcısı Sinan Karabulgu, davetli konuşmacılar, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. Konferans, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından müzik dinletisi ile devam etti. Açılış konuşmalarını, Konferans Dönem Başkanı Prof. Dr. Yener Pazarcık ve ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu yaptı.

 

Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yener Pazarcık, “İşletme Tarihi alanının hem eski hem de genç bir alan olduğunu belirterek tarihle ilgilenen kişinin ülkesini ve insanını derin bir şekilde anlayabildiğine vurgu yaptı ve “hatırlanmayan, toplum tarafından çok bilinmeyen olayları ve durumları insanlara aktarabilmek insanlık tarihi açısından çok önemlidir. Bu süreç bilimsel bir yöntem ile yürütüldüğünde ise durum evrensel bir çalışma olmaktadır” dedi.