Advert
Advert
Advert

Kontrol ve Otomasyon, Elektrik Devre ve Elektik Sistemleri Laboratuvarlarının Açılışı Gerçekleşti

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği “Kontrol ve Otomasyon, Elektrik Devre ve Elektik Sistemleri” Laboratuvarlarının açılışı Turgut Özal Konferans Salonunda gerçekleşti.

Kontrol ve Otomasyon, Elektrik Devre ve Elektik Sistemleri Laboratuvarlarının Açılışı Gerçekleşti
Kontrol ve Otomasyon, Elektrik Devre ve Elektik Sistemleri Laboratuvarlarının Açılışı Gerçekleşti Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 1122 kez okundu.

ENERJİSA, İÇDAŞ ve AVEK firmalarının katkılarıyla kurulan laboratuvarlın açılış törenine; ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Evren Karayel Gökkaya, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tolga Bekler, Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kurt, İÇDAŞ Yönetim Kurulu Üyesi Yılmaz Aslan, ENERJİSA Üretim A.Ş İşletme Teknik Sorumlusu Emre Aydoğan ve AVEK Çanakkale Bölge Müdürü Korhan Paşalı, akademisyeneler ve öğrenciler katıldı.

Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kurt, yeni kurulan bir bölüm olan Elektrik Elektronik Mühendisliğinin, yurtiçi ve yurtdışındaki prestijli üniversitelerden eğitim almış güçlü ve deneyimli akademik kadrosuyla, eğitim, öğretim, teknoloji geliştirme ve bilimsel araştırmalarda ulusal ve uluslararası düzeyde, insanlık yararına uygulamalı projeler ve teknoloji üreten bir bölüm olmayı hedeflediğini belirterek; “Bu hedef doğrultusunda nitelikli laboratuvarların kurulması için çalışmalar yürüttük. Üniversite-sanayi iş birliği kapsamında ENERJİSA, İÇDAŞ ve AVEK firmaları Kontrol ve Otomasyon, Elektrik Devre ve Elektik Sistemleri Laboratuvarlarının kurulmasında önemli katkılar sundu. Bu anlamda kendilerine teşekkür ederiz” dedi.