Advert
Advert
Advert

Turan: Cumhuriyetin 100. Yılını görmek bize nasip oldu

Turan: Cumhuriyetin 100. Yılını görmek bize nasip oldu
Turan: Cumhuriyetin 100. Yılını görmek bize nasip oldu Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 293 kez okundu.

İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Turan, “Sakarya’da cephede, 9 Eylül’de İzmir’de olmak; İstiklâl Yolu’nda kağnı arabasıyla cepheye silah ve mühimmat taşımak bize nasip olmadı belki ama Cumhuriyet emanetinin 100. yılını görmek, bu gurur, bu heyecan, bu mutluluk, çok şükür bize nasip oldu” dedi.

Bakan Yardımcısı Turan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

 Turan mesajında, “Sakarya’da cephede, 9 Eylül’de İzmir’de olmak; İstiklâl Yolu’nda kağnı arabasıyla cepheye silah ve mühimmat taşımak bize nasip olmadı belki ama Cumhuriyet emanetinin 100. yılını görmek, bu gurur, bu heyecan, bu mutluluk, çok şükür bize nasip oldu.

Bir milleti küllerinden yeniden ayağa kaldırmak, Ayyıldızlı bayrağı çizmek, 15 yıldıza 16. Yıldızı eklemek, o kutlu nesile nasip olmuştu. Çekilen eziyetlerin, verilen o büyük emeğin heba olmadığına şahit olmak, emaneti daha yukarılara taşımak için çalışmak, dünyanın en büyük havalimanıyla, en modern hastanelerini yapmak, otomobil üretmek, insansız hava aracı teknolojisinde dünyaya parmak ısırtmak, yüz yıl önce olduğu gibi mazlum milletlere umut olup “muasır medeniyet seviyesi” hedefine adım atmak, 85 milyonluk bir Türkiye’nin gücüne şahit olmak da çok şükür bizim neslimize nasip oldu. Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmak, temel ilkelerini belirlemek, hedeflerini göstermek o kutlu nesile ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e; Türkiye’nin hem bölgesel hem de küresel bir güç olduğunu görebilmek, Cumhuriyetin ikinci asrı için “Türkiye Yüzyılı” diyebilmek, yeni hedeflerini tarif etmek de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve günümüz nesline, gençlerimize nasip oldu” dedi.

100’NCÜ YIL KUTLU OLSUN

Turan, Türk milletinin yazdığı bu destanın birçok ulusa ilham kaynağı olduğunu belirterek, şunları kaydetti.  “Aziz Milletimizin yazdığı bu destan, dünyada pek çok sömürge millete ilham kaynağı olmuş, bu ilhamla kendi bağımsızlık hikayelerini yazmışlardır. Bu gerçek, bir gurur vesilesi olarak yıllarca her milli bayramda yazılıp söylenegelmiştir. Ama bugün Filistin’de yaşanan gelişmelerden anlıyoruz ki Türk Milleti’nin bağımsızlık hikayesinden örnek alması gerekenler sadece mazlum milletler değil, bilâkis bugünün “gelişmiş” ülkeleri ve onların kanatlarına sığınıp zulümle abâd olmayı arzulayan bazı “para zengini ve medeniyet yoksunu” ülkelerdir. Bugün dünyanın ihtiyaç duyduğu huzurun tesisi için gereken bütün ipuçları, tüm medeniyet değerleri, 100 yaşındaki Cumhuriyetimizin kuruluş ve ayakta kalma hikayesinin içinde mevcuttur. Bu vesileyle, bize bu gururu, bu güzel bayrağı ve o bayrağın temsil ettiği güzel Cumhuriyetimizi armağan eden, bizi “Türkiye Yüzyılı nesli” yapan, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi, cephede ve cephe gerisinde emek veren tüm geçmiş büyüklerimizi, Cumhuriyeti ilan eden o güzel insanları, rahmet ve şükranla yad ediyorum. 100. Yıl, kutlu olsun”

 

 

 

 

 

#çanakkale #içişleribakanyardımcısı #bülenttutran #cumhuriyetbayramı #gazimustafakemalatatürk #kutlama #mesaj #haber #ankara
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Öğrenciler için Trafik Kuralları Eğlenceli Hale Getiriliyor
Öğrenciler için Trafik Kuralları Eğlenceli Hale Getiriliyor
Dünya Dans Günü'nde Renkli Kutlama
Dünya Dans Günü'nde Renkli Kutlama