Advert
Advert
Advert

ÇOMÜ'de Sıfır Atık İle İleri Dönüşüm Atölyesi Gerçekleştirildi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü etkinlikleri kapsamında “Sıfır Atık ile İleri Dönüşüm Papier Mache Kâğıttan Objeye Dönüşüm Atölyesi” etkinliği gerçekleştirildi.

ÇOMÜ'de Sıfır Atık İle İleri Dönüşüm Atölyesi Gerçekleştirildi
ÇOMÜ'de Sıfır Atık İle İleri Dönüşüm Atölyesi Gerçekleştirildi Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 1064 kez okundu.

Fen Fakültesi L/102-A numaralı Biyoloji laboratuvarda gerçekleştirilen etkinliğe; ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hava Özay, dekan yardımcıları, akademisyenler, Atölye Eğitmeni Ebru Baç ve öğrenciler katıldı.

Biyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. C. Varol Tok yaptığı konuşmada, atölye hakkında bilgi vererek sıfır atık maddelerin ileri dönüşüm tekniği ile doğaya ve canlılara daha olumlu katkı sunduğunu vurguladı.

Konuşmasına etkinliğe katkı sunanlara teşekkürlerini ileterek başlayan ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, ekosistemin birçok nedenle tehdit altında olduğunun altını çizerek “Atık maddelerden geriye dönüşüm değil de ileriye dönüşüm tekniği kullanarak ürünler üretilmesi çok önemli. Farkındalık oluşturacak bu proje şehir ve ülke çapında genişletilmeli. Halk Eğitim Merkezlerinde ve Üniversitemizin Sürekli Eğitim Merkezinde (SEM) eğitimler verilerek toplum bilinçlendirilebilir” dedi ve üniversite yönetimi olarak bu tarz projelerin arttırılmasını istediklerini, destek vermeye hazır olduklarını sözlerine ekledi.