Advert
Advert
Advert

TÖMER’de Türkçe Üzerine Konferanslar Dizisi Başladı

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) TÖMER ile Rektörlük Türk Dili Bölüm Başkanlığı iş birliğiyle düzenlenen “Türkçe Üzerine Konferanslar Dizisi”, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu’nun katılımıyla başladı.

TÖMER’de Türkçe Üzerine Konferanslar Dizisi Başladı
TÖMER’de Türkçe Üzerine Konferanslar Dizisi Başladı Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 513 kez okundu.

TÖMER Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Melek Kalın Sali’nin açılış konuşmasının ardından söz alan Rektör Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, Türk dilinin köklü geçmişini vurgulayarak bugün dünyanın en önemli dillerinden biri haline gelmesinden ve Türkçenin uluslararası alanda daha fazla tanınması ve yaygınlaşması için yabancı dil olarak öğretimindeki önemden bahsetti. Rektör Prof. Dr. Erenoğlu, ÇOMÜ’lü uluslararası öğrencilere, Türkçenin yabancı dil olarak öğretimi sürecini yürüten TÖMER’in de hem eğitim öğretim hem de etkinlik çalışmalarını önemle takip ettiğini sözlerine ekledi.

 

Doç. Dr. Sevim İnal moderatörlüğünde yürütülen konferansta Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hatice Şahin, “Geçmişten Bugüne Türkçe’nin Yabancı Dil Olarak Öğretimi” başlıklı bir sunum yaptı. Eski dönemlerden bu yana Türkçe’nin yabancılara öğretimi açısından yaşadığı süreci ele alan Prof. Dr. Şahin,  Türkçe’nin daima ihtiyaç veya isteğe yönelik öğrenilen ve hiçbir zaman sömürge dili statüsüne düşmemiş bir dil olduğunu vurguladı.

 

Etkinlik, TÖMER Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Melek Kalın Sali’nin davetli konuşmacı Prof. Dr. Hatice Şahin’e takdim ettiği teşekkür belgesi ile sona ererken Prof. Dr. Şahin, davet dolayısıyla büyük memnuniyet duyduğunu ve bu tür etkinliklerin devamının Türk dili adına çok önemli olduğunu ifade etti.

 

 

#çanakkale #tömer #çomürektörü #cüneyterenoğlu #konferans #türkçe #haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Öğrenciler için Trafik Kuralları Eğlenceli Hale Getiriliyor
Öğrenciler için Trafik Kuralları Eğlenceli Hale Getiriliyor
Dünya Dans Günü'nde Renkli Kutlama
Dünya Dans Günü'nde Renkli Kutlama