Advert
Advert
Advert

Çanakkale Yeşil Sanayi Ekosistemi Projesi Çalıştayı Gerçekleştirildi

Çanakkale Yeşil Sanayi Ekosistemi Projesi Çalıştayı Gerçekleştirildi
Çanakkale Yeşil Sanayi Ekosistemi Projesi Çalıştayı Gerçekleştirildi Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 598 kez okundu.

 

Sanayide Yeşil Dönüşüm Çağrısı öncesi Kale Grup, İÇDAŞ, Dardanel Önentaş, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ve Ezine Gıda İhtisas OSB’den oluşan konsorsiyum üyelerine yönelik Yeşil Dönüşüm ve Sürdürülebilirliğe Etkileri konulu “Çanakkale Yeşil Sanayi Ekosistemi Projesi Çalıştayı online olarak gerçekleştirildi.

 

Çalıştaya Avrupa Birliği Programları İletişim Stratejisti Eda Zaloğlu, Unicef Türkiye Temsilcisi Bican Altunkesler ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erdal Eroğlu sunumları ile katılırken; Ezine Meslek Yüksekokulu Gıda İşleme Bölümü öğrencileri de bu çalıştayı dinleme fırsatı buldular.

 

Çalıştayda; Avrupa Birliği Programları İletişim Stratejisti Eda Zaloğlu- Yeşil Dönüşüm ve Sürdürülebilirlik-Green Deal Örneği ile birlikte Yeşil Dönüşüm AB proje fırsatları konusunda sunum yaparken Unicef Türkiye Temsilcisi Bican Altunkesler Mesleki Eğitimde Yeşil Dönüşüm ve Sürdürülebilirlik konusunda sunumunu gerçekleştirdi. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erdal Eroğlu ise “Sürdürülebilir Yeşil Dönüşümde Ekoloji Farkındalığının Arttırılması: Üniversiteler ve Yerel Aktörler İşbirliği” isimli Eramus Ka 220 projesi yanı sıra yine Ekokampüs farkındalığı konusunda öğrencisi ile gerçekleştirdiği TÜBİTAK 2209 A projesi hakkında sunum gerçekleştirdi.

 

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu verdiği demeçte 8 Aralık 2023 de T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı M. Fatih Kacır’ın çağrı tanıtım töreni öncesi bu çalıştayın konsorsiyum üyelerinin motivasyonunu ve Yeşil Dönüşüm farkındalığını arttırmaya yönelik gerçekleştirildiğini belirtti. Çalıştaya katkı sunan eğitmenlere teşekkür eden Rektör Prof. Dr. Erenoğlu, Yeşil Dönüşüm ve Dijital Dönüşümün ikiz dönüşüm olarak üniversitemiz bünyesinde de gerçekleştirilmesini hedeflediklerini belirtti.

 

 

 

 

 

 

#çanakkale #çomü #cüneyterenoğlu #sanayideyeşildönüşümçağrısı #içdaş #ekosistem #ezineosb #proje #online #haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Öğrenciler için Trafik Kuralları Eğlenceli Hale Getiriliyor
Öğrenciler için Trafik Kuralları Eğlenceli Hale Getiriliyor
Dünya Dans Günü'nde Renkli Kutlama
Dünya Dans Günü'nde Renkli Kutlama