Advert
Advert
Advert

ÇÖZAK Ekibi Yeni Arama Kurtarma Aracı İle Göreve Hazır

ÇÖZAK Ekibi Yeni Arama Kurtarma Aracı İle Göreve Hazır
ÇÖZAK Ekibi Yeni Arama Kurtarma Aracı İle Göreve Hazır Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 306 kez okundu.

Vali İlhami AKTAŞ, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından Özel İdareler arasında akredite edilmiş ilk ve tek uluslararası profesyonel arama ve kurtarma ekibi olan Çanakkale İl Özel İdaresi Arama Kurtarma Ekibine (ÇÖZAK) tahsis edilmiş tam donanımlı profesyonel arama kurtarma aracının AFAD İl Müdürlüğünde gerçekleşen tanıtım programına katıldı.

 

İl Genel Meclis Başkanı Nejat ÖNDER, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Celil SEZGİN, AFAD Müdür V. Abbas ASLAN ve Çanakkale İl Özel İdaresi Arama Kurtarma (ÇÖZAK) ekibinin de bulunduğu Arama Kurtarma Aracı tanıtım programında Vali İlhami AKTAŞ’a Çanakkale İl Özel İdaresi Arama Kurtarma (ÇÖZAK) Ekip Lideri Miraç KARAKOÇ tarafından araç hakkında bilgi verildi.

 

Vali İlhami AKTAŞ’a Arama Kurtarma Aracı ile olası Afet durumu, kaybolan kişilerin bulunması veya diğer acil durumlarda daha etkili ve hızlı bir müdahale imkanı sağlanması, teknik ekipmanları ve güvenlik önlemleriyle birlikte profesyonel bir şekilde hizmet vereceği bilgisi verildi.

 

Çanakkale İl Özel İdaresi Arama Kurtarma (ÇÖZAK) Ekip Lideri Miraç KARAKOÇ, Ekip Lider yardımcıları Evren DEĞİRMENCİ, Tuncay SEZER ve arama kurtarma ekibi üyeleri ile  bir araya gelen Vali İlhami AKTAŞ, Çanakkale İl Özel İdaresi Arama Kurtarma (ÇÖZAK) ekibine teşekkür ederek, görevlerinde başarılar diledi.

 

Tam donanımlı ve profesyonel olarak tasarlanan Arama Kurtarma Aracının, ÇÖZAK ekibi tarafından acil durumlar ve arama kurtarma operasyonları için kullanılacağını belirten Vali İlhami AKTAŞ, Arama Kurtarma Aracının ÇÖZAK ekibine ve Çanakkale’mize hayırlı olması temennisinde bulundu.

 

 

 

 

 

 

 

 

#çanakkale #çanakkalevalisi #ilhamiaktaş #çözakekibi #afad #görev #haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Öğrenciler için Trafik Kuralları Eğlenceli Hale Getiriliyor
Öğrenciler için Trafik Kuralları Eğlenceli Hale Getiriliyor
Dünya Dans Günü'nde Renkli Kutlama
Dünya Dans Günü'nde Renkli Kutlama