Advert
Advert
Advert

Çanakkale'ye Atatürk Kültür Merkezi yapılacak

CHP Çanakkale Belediye Başkan Adayı Muharrem Erkek, Çanakkale'ye Atatürk Kültür Merkezi yapacaklarını açıkladı.

Çanakkale'ye Atatürk Kültür Merkezi yapılacak
Çanakkale'ye Atatürk Kültür Merkezi yapılacak Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 264 kez okundu.

Türkan Saylan Sosyal Tesisleri'nin olduğu yere yapılacak olan kültür merkezi içinde bir çok sosyal aktiviteyi barındıracak. Öğrenciler için okuma solanları, sergi salonlar, kütüphane, çok amaçlı salon ve dinlenme alanları gibi bölümlere ayrılan Atatürk Kültür Merkezi'nin yapımının kısa sürede tamamlanması bekleniyor. Türkan Saylan'ın adı ise kültür merkezinin içindeki çok amaçlı salonda yaşatılacak.

 

"ÇANAKKALE'YE YAKIŞAN HARİKA BİR KÜLTÜR MERKEZİ İNŞA EDECEĞİZ"

Projeye ilişkin açıklama yapan Muharrem Erkek, Çanakkale için çalışmaya devam edeceklerini belirterek, "Türkan Saylan Sosyal Tesisleri Çanakkale için çok özel bir yer. Bu bina önümüzdeki dönem yıkılarak buraya yeni bir kültür merkez inşa edeceğiz. İçerisinde öğrencilerimiz için okuma solanları, sergi salonları, kütüphane, dinlenme alanları bulunan ve Çanakkale'ye yakışan harika bir kültür merkezi inşa edeceğiz. Yeni kültür merkezimizin adı 'Atatürk Kültür Merkezi' olacak. Atatürk Kültür Merkezi'nin içindeki çok amaçlı salona 'Türkan Saylan Salonu' adını vereceğiz. Çanakkale kültür kenti olmalı, tarih kenti olmalı, turizm kenti olmalı, öğrenci dostu kent olmalı, kadın ve çocuk dostu bir kent olmalı. Bu yönde çalışmalarımızı sürdürüyoruz." dedi.

 

 

 

 

 

#çanakkale #chpçanakkalebelediyebaşkanadayı #muharremerkek #türkansaylan #sosyaltesisleri #atatürkkültürmerkezi #haber #video
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kışlak Mücadelesi Çalışmaları Yürütülüyor
Kışlak Mücadelesi Çalışmaları Yürütülüyor
Öğrenci Kulüpleri Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleşti
Öğrenci Kulüpleri Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleşti