Advert
Advert
Advert

Atriyal Fibrilasyon Ameliyatı ÇOMÜ Hastanesinde Artık Çok Kolay

Atriyal Fibrilasyon Ameliyatı ÇOMÜ Hastanesinde Artık Çok Kolay
Atriyal Fibrilasyon Ameliyatı ÇOMÜ Hastanesinde Artık Çok Kolay Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 784 kez okundu.

En sık gözlenen kalp ritim bozukluğu hastalığı Atriyal Fibrilasyon hastaları ÇOMÜ Hastanesinde artık çok kolay tedavi oluyor. Genelde yaşlılarda görülmesine rağmen, hiç bir kalp hastalığı olmayan gençlerde de görülebilen hastalık için ÇOMÜ Hastanesi bünyesine Cryoablation cihazının kazandırılmasından sonra 6 atrial fibrilasyonu olan hasta başarı ile tedavi edildi.

Atrial Fibrilasyon Hastalığı Ameliyatı İle Hayat Kalitenizi Artırabilirsiniz

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Hastanesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Uğur Küçük ve Doç. Dr. Ercan Akşit konuyla ilgili bir açıklama yaparak şunları söylediler:

 

“Atrial fibrilasyon hastalığının sıklığı giderek artıyor. Genelde ileri yaş hastalarda önemli bir inme nedeni. Ölümlerin de bir kısmına sebep oluyor. Son yıllarda Atrial fibrilasyon hastalığı hiçbir kalp rahatsızlığı olmayan gençlerde de görülmeye başladı. Uzun bir aradan sonra üniversitemiz hastanesi bünyesine kazandırılan Cryoablation cihazı ile 6 Atrial Fibrilasyon olan hastanın tedavisini başarı ile gerçekleştirdik. Son yıllarda yapılan çalışmalar gösteriyor ki bu ritim bozukluğu hastalığının tedavisi hem seçilmiş hastalarda ömrü uzatıyor hem hayat kalitesini arttırıyor. Bu anlamda bu cihazın hastanemize kazandırılmasında büyük katkısı ve özverisi olan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu'na, Hastanemiz Başhekimi Doç. Dr. Hasan Ali Kiraz’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Ayrıca süreç içerisinde bize destek olan; Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Aritmi Kliniğinden Doç. Dr. Abdulkadir Uslu’ya ve emeği geçen tüm Kardiyoloji Anjiyo Laboratuvarı, Koroner Yoğun Bakım ve Kardiyoloji Servisi sağlık çalışanlarına ve personellerine, Anestezi Kliniği öğretim üyelerine teşekkür ediyoruz.”

 

ÇOMÜ Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Hasan Ali Kiraz ise tedavi gören hastalara geçmiş olsun dileklerini ileterek "Hastanemize her zaman destek olan Rektörümüz Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu'na teşekkür ediyorum.  Çanakkale ve çevre illerdeki uygun hastalara bu tedavinin uygulanması ve tedavinin devamlılığı için çalışmalarımız devam edecek.  Bütün emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi. 

 

Uzun zamandır kalp ritim bozukluğu ile ilgili sıkıntılar yaşadığını ve zaman zaman yoğun bakımda yattığını belirten Atrial Fibrilasyon Hastalığı ameliyatı gerçekleşmiş olan hasta; “Allah doktorlarımızdan razı olsun. Ameliyattan çok korkuyordum. Sonra hocalarımızla tanıştım ve ameliyat oldum. İyi ki olmuşum.  Önceden kalbim dizel bir araba gibiydi ve rahatsız edici şekilde sürekli kalbimin atışını dinleyerek yaşıyordum. Şimdi kalbim elektrikli bir araç gibi. Kalbim atıyor ama bunu sürekli duymuyorum. Emeği geçen tüm doktorlara ve sağlık ekibine çok teşekkür ediyorum.”

 

 

 

 

 

 

 

#çanakkale #çomü #ameliyet #çomühastanesi #kalp #ritimbozukluğu #doktor #haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Öğrenciler için Trafik Kuralları Eğlenceli Hale Getiriliyor
Öğrenciler için Trafik Kuralları Eğlenceli Hale Getiriliyor
Dünya Dans Günü'nde Renkli Kutlama
Dünya Dans Günü'nde Renkli Kutlama