Advert
Advert
Advert

Başkan Gökhan, ‘Çevre Yatırımlarımızın Hepsi Tamam’

Çanakkale Tam Ölçekli Entegre Katı Atık Yönetimi (EKAY) Projesi Açılış Töreni Gerçekleştirildi

Başkan Gökhan, ‘Çevre Yatırımlarımızın Hepsi Tamam’
Başkan Gökhan, ‘Çevre Yatırımlarımızın Hepsi Tamam’ Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 589 kez okundu.

 

Çevre ve doğaya saygılı projelerini uzun yıllardır hayata geçiren, pek çok belediye ve köyün katı atık sorununun çözümü için ÇAKAB'ın (Çanakkale Katı Atık Birliği) kurulmasına öncülük eden, tüm çevresel altyapı çalışmalarını tamamlayan Çanakkale Belediyesinin girişimleriyle ve ÇAKAB üyesi belediye ve kurumların katkılarıyla hayata geçirilen Çanakkale Tam Ölçekli Entegre Katı Atık Yönetimi (EKAY) Projesinin lisansı alındı. Bu kapsamda, Çanakkale Entegre Katı Atık Yönetimi Tesisinde bir tören düzenlendi.

Kemelköy Döllüktepe Mevkiinde bulunan tesisteki törene Belediye Başkanı Ülgür Gökhan başta olmak üzere ÇAKAB üyesi Belediye Başkanları, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Bekir Çelen, CHP Çanakkale Belediye Başkan Adayı Av. Muharrem Erkek, CHP İl Başkanı Av. Levent Gürbüz, CHP Merkez İlçe Başkanı İbrahim Can Ergun, Belediye ve İl Genel Meclisi Üyeleri, Muhtarlar, Veolia ve Altaş firmalarının yetkilileri, Çanakkale Belediyesi Başkan Yardımcıları M. İrfan Mutluay ve Özleyiş Çetin, Çanakkale Belediyesi ilgili birim müdürleri ve personelleri ile çok sayıda davetli katıldı.

 

Törende öncelikle Çanakkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Aysun Kavcar ve Veolia Türkiye Genel Müdürü Metin Suadiyeli, Çanakkale Tam Ölçekli Entegre Katı Atık Yönetimi (EKAY) Projesi ve Çanakkale Entegre Katı Atık Yönetimi Tesisine ilişkin teknik bilgiler paylaştı.