Advert
Advert
Advert

OLIVER Erasmus Projesi Toplantısı Gerçekleştirildi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ), Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (EGİOSB), Portekiz Coimbra Politeknik Enstitüsü iş birliği ile düzenlenen OLIVER Erasmus+ Projesi toplantısı ÇOMÜ Ziraat Fakültesi Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

OLIVER Erasmus Projesi Toplantısı Gerçekleştirildi
OLIVER Erasmus Projesi Toplantısı Gerçekleştirildi Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 828 kez okundu.

 

 

 

AB tarafından desteklenen projenin toplantısına; ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürü Proje Koordinatörü Prof. Dr. Ahmet Evren Erginal, Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölge Müdürü Alper Altınok, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Şeker, Prof. Dr. Yasemin Kavdır, STK Temsilcileri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

 

Program; Prof. Dr. Ahmet Evren Erginal “OLIVER Eğitimleri, Ölçme, Değerlendirme ve İstatiksel Analiz”, Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölge Müdürü Alper Altınok “Çanakkale’de Zeytin Yetiştiriciliği ve Gelecek Projeler”, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu “OLIVER Projesi ve ÇOMÜ-Sanayi İş Birliğinde Yeni Hedefler” konulu açılış konuşmaları ile başladı.

 

“Bilimsel Çalışmalarımızla Yöremizin Sorunları İle İlgileniyoruz”

Proje Koordinatörü Prof. Dr. Ahmet Evren Erginal, projenin kaliteli zeytin ve zeytinyağı üretiminde dikkat edilmesi gereken hususlara dikkat çektiğinin altını çizerek “Sadece bilimsel araştırmalarla değil yöremizin sorunlarıyla da ilgilenmeye devam ediyoruz” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

 

“Projemiz aynı zamanda üniversite- sanayi iş birliğine öncelik vermektedir. Bu proje ile bir zeytin fidanının toprağa dikimi, dikim öncesinde toprağın bakımı, sulanması ve gerekli bütün bakımların yapılması amaçlanıyor. Projenin son aşamasında ise pazarlama stratejisi konusunda yapılması gerekenlerle ilgili bilgiler aktarılacak.”