Advert
Advert
Advert

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Teması Belli Oldu

Cumhuriyetimizin 100. Yılını “Ruhumuzda Var” mottosu ile kutladığımız 2023 yılının ardından, bu yıl Çanakkale zaferinin 109. Yılını da hiç eksilmeyen bir inanç ile kutlamaya ve anmaya devam ediyoruz.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Teması Belli Oldu
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Teması Belli Oldu Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 156 kez okundu.

 

2023 ve 2024 yıllarının savunma sanayinde gerçekleştirilen büyük adımların eşliğinde Cumhuriyetimizi kuran ve Çanakkale’de bize zaferi yaşatan yüce ve saygı değer iradenin izinde ilerlerken aynı inançla bugün ve yarın için diyoruz ki;

“Şan, Şeref, Tarih Bizim

Bizim Çanakkale”

2024 yılı kutlamalarını, bu gururu taçlandıran ifade ile gerçekleştirirken başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz.

 

Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığınca düzenlenen “18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi” kapsamında yapılan tören ve kutlamaları tüm ülkede ortak bir çizgide buluşturmak ve coşku ile kutlamak adına 2018 yılından itibaren yapılan her tören bir tema kapsamında gerçekleştirilmektedir.

2018 yılında “Birileri Var” , 2019 yılında “Dirilişten Kurtuluşa Bir Duruştur Çanakkale” , 2020 yılında “Hilal’in Gölgesinde Saklı Abideler” , 2021 yılı için “İstiklalden İstikbale Çanakkale” , 2022 yılında “Bir Yanımız Hep Çanakkale“ olarak belirlen tema 2023 yılında ise “Ruhumuzda Var” kullanılmıştır. 2024 yılının mottosu ise “Şan, Şeref, Tarih Bizim, Bizim Çanakkale” olarak belirlenmiştir.

18 Mart günü Şehitler Abidesi’nde düzenlenecek olan törenin 109. yılında “Şan, Şeref, Tarih Bizim, Bizim Çanakkale” temasının belirlenmesinde ise 2023 – 2024 yıllarında gerçekleştirilen savunma sanayindeki gurur veren atılımlar etkili olmuştur.

Çanakkale’yi bir zafere götüren ve Cumhuriyeti ilan eden birliktelik, dayanışma ruhu, mücadele olduğu gibi ülkemizin bağımsız ve güçlü ilerleyişini perçinleyen savunma sanayi gelişmeleri de bu yüce milletin eseridir.

Çanakkale zaferini elde ettiğimiz süreçlerdeki milletimizin gösterdiği kahramanlık, cesaret, dayanışma, birlik, fedakarlık ve mücadelenin o gün olduğu gibi bugün de tüm zorlu süreçlerde gün yüzüne çıktığını görmekteyiz.

Bu güçlü ilerleyişin sahibi yüce milletimize 2024 yılında Şan, Şeref ve Tarihin bizim olduğunu, Çanakkalemizin dün ve bugün olduğu gibi gelecekte de bizim olduğunu ifade etmek istiyoruz.

Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığınca yürütülen “18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi”nin 109. Yıl dönümü anma programı, ilgili bakanlıkların, kamu kurum ve kuruluşların iş birliğinde 18 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilecektir.

Mehmetçik'in hatırasının, inancının, cesaretinin, azminin, manevi mirasının, milli birlik ve beraberliğin harcı olan Çanakkale Zaferi'ni kazandıran yüksek ruhun kuşaktan kuşağa yaşatılması adına düzenlenecek törenlere ait bilgi, belge, tasarım ve görsel birliğin sağlanması amacıyla kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler ve sivil toplum örgütleri arasında koordinasyonun gerçekleştirilmesi amacıyla talep edilen materyallere Tarihi Alan Başkanlığı tarafından açılan "www.18martetkinlikleri.com" sitesinden yüksek çözünürlüklü olarak erişim sağlanacaktır. “Şan, Şeref, Tarih Bizim, Bizim Çanakkale” adı altında hazırlanan 1 dakikalık kamu spotu, televizyon kanallarında hafta etkinlikleri kapsamında gösterilecektir.

 

 

 

 

 

 

#çanakkale #çanakkalesavaşlarıgelibolutarihialanbaşkanlığı #etkinlik #onsekizmart #şehitlerianmagünü #çanakkaledenizzaferi #tema #kutlama #kamuspotu #televizyon #haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kışlak Mücadelesi Çalışmaları Yürütülüyor
Kışlak Mücadelesi Çalışmaları Yürütülüyor
Öğrenci Kulüpleri Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleşti
Öğrenci Kulüpleri Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleşti