Advert
Advert
Advert

BİZ BU TOPRAKLARA BORÇLUYUZ

BİZ BU TOPRAKLARA BORÇLUYUZ
BİZ BU TOPRAKLARA BORÇLUYUZ Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 296 kez okundu.

 

AK Parti Kepez Belediye Başkan Adayı Cüneyt Aksu 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitler Haftası nedeni ile bir mesaj yayınladı.

AK Parti Kepez Belediye Başkan Adayı Cüneyt Aksu yayınladığı mesajda; “Bundan 109 yıl önce, cennet vatanı işgal etmek ve sömürgeci bir toplum yapmaya çalışanlara karşı verilen amansız mücadelenin, destanlaştığı bir tarihtir 18 Mart. Daha sonrasında ‘Centilmenler Savaşı’ olarak ta anılacak ve dünyaya Türkün destanı olacak savaşın başlangıcıdır. Truva’da yapamadıklarını Çanakkale Boğazı'nda yapmaya çalışanlara, onların demir ve çelik gövdelerine, Türkün imanı ve vatan aşkını tokat gibi vurduğu zamandır Çanakkale. Bu gün bu topraklarda özgürce yaşayabiliyor, semada Ay Yıldızlı al bayrağımızı dalgalandıra biliyorsak, bundan 109 yıl önce bu topraklara kanını bırakan, bedenini vatanına siper edenlere borçluyuz. Çanakkale tarihin altın harflerle yazıldığı, geldikleri gibi gidecekler diyen Cevat Paşa’nın inancı, Nusrat’ın Eren Köye döşediği mayınları, şehadet için rüzgarla savaşanların imanı, Seyit’in kaldırdığı 276 kiloluk mermisi, Ben size taarruzu değil ölmeyi emrediyorum diyen Mustafa Kemal’in güneş gibi doğduğu ve anam beni bu topraklara kurban olsun diye gönderdi diyen Mehmetçiğin yattığı topraklardır. Bu nedenledir ki biz bu topraklara borçluyuz.

                               

Bu coğrafyaya ne yapsak azdır. Bu duygu ve düşüncelerle 18 Mart Deniz Zaferi’nin 109. Yılını kutluyor, aziz şehitlerimizin huzurunda saygıyla eğiliyorum. Ne mutlu Türk'üm diyene” ifadelerini kullandı.

 

 

 

#çanakkale #akpartikepezbelediyebaşkanadayı #cüneytaksu #18mart #çanakkaledenizzaferi #şehitlerhaftası #mesaj #haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Öğrenciler için Trafik Kuralları Eğlenceli Hale Getiriliyor
Öğrenciler için Trafik Kuralları Eğlenceli Hale Getiriliyor
Dünya Dans Günü'nde Renkli Kutlama
Dünya Dans Günü'nde Renkli Kutlama