Advert
Advert
Advert

CHP’Lİ GÜNEŞHAN: ‘23 NİSAN BAĞIMSIZLIĞIN SEMBOLÜDÜR’

CHP Çanakkale Milletvekili İsmet Güneşhan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Güneşhan şunları söyledi:

CHP’Lİ GÜNEŞHAN: ‘23 NİSAN BAĞIMSIZLIĞIN SEMBOLÜDÜR’
CHP’Lİ GÜNEŞHAN: ‘23 NİSAN BAĞIMSIZLIĞIN SEMBOLÜDÜR’ Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 307 kez okundu.

 

 

 

“23 Nisan 1920. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşu. Savaş durumunda bile egemenliğini tek bir kişiye bırakmayan bir ulusun sarsılmaz inancını simgeler. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşu, sadece bir kurumun doğuşu değil, bir ulusun ortak geleceğini belirleme iradesinin en somut ifadesidir. Bu tarih, ulusumuzun bağımsızlık mücadelesinin önemli bir adımıdır. Bu nedenle 23 Nisan sadece bir bayram değil, aynı zamanda milletin birlik, beraberlik ve geleceğe olan güçlü inancını temsil eder. ‘Ulusal egemenlik öyle bir ışıktır ki, onun karşısında zincirler erir, taç ve tahtlar batar yok olur.’ der Mustafa Kemal Atatürk.

23 Nisan ayrıca Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edilen en büyük bayramdır. Ne büyük önderdir ki bu bayramı dil, din, ırk fark etmeksizin tüm dünya çocuklarına armağan etmiştir. ‘Bugünün küçükleri, yarının büyükleridir’ der Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk. Bir ulusun muasır medeniyetler seviyesine yükselme potansiyeli çocuklarına verdiği önemle belirlenir. Çocukların her türlü ihmal ve istismardan uzak, korunmaya ihtiyaçları kalmadan, her güne mutlu uyanmalarını sağlamak hepimizin görevidir.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kurtuluş ve kuruluşun tüm kahramanlarını minnetle anıyorum. Tüm çocuklarımızın çocuk bayramı kutlu olsun.”

 

 

 

 

 

 

 

#çanakkale #chp #çanakkalemilletvekili #ismetgüneşhan #yirmiüçnisanulusalegemelikveçocukbayramı #mesaj #kutlama #çocuklar #haber #uluöndermustafakemelatatürk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Öğrenciler için Trafik Kuralları Eğlenceli Hale Getiriliyor
Öğrenciler için Trafik Kuralları Eğlenceli Hale Getiriliyor
Dünya Dans Günü'nde Renkli Kutlama
Dünya Dans Günü'nde Renkli Kutlama