Advert
Advert
Advert

Başkan Erkek'in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Varoluşunun temel dayanağını “Egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir” ilkesinin oluşturduğu ve milletimizin iradesini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 104. yıl dönümündeyiz.

Başkan Erkek'in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı
Başkan Erkek'in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 264 kez okundu.

 

 

 

Uzun yıllar bağımsızlık için büyük mücadele vermiş halkımızın en büyük zaferlerinden biri olan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışı; egemenliğin, adaletin, demokrasinin, eşitliğin ve çağdaşlığın da sembolü olmuştur.

Öte yandan, aydınlık yarınlar için çok büyük bir adımın atıldığı ve ulusal egemenliğin ilan edildiği 23 Nisan 1920 tarihi, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından geleceğin esas mimarları olan çocuklara bayram olarak armağan edilmiştir.

Biliyoruz ki, geleceğimiz ve umudumuz olan çocuklarımızın en kıymetli hazinesi; yüzlerindeki gülümseme ve kalplerindeki sevgidir. Onların gülüşlerini, renklerini, umutlarını her zaman canlı tutmak için çok çalışacağımızın sözüyle tüm milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı içten dileklerimle kutluyor, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve mücadele arkadaşlarını saygı ve minnetle anıyorum.

 

Muharrem ERKEK

Çanakkale Belediye Başkanı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#çanakka #çanakkalebelediyebaşkanı #muharremerkek #yirmiüçnisanulusalegemenlikveçocukbayramı #çocuklar #huluöndermustafakemalatatürk #haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Öğrenciler için Trafik Kuralları Eğlenceli Hale Getiriliyor
Öğrenciler için Trafik Kuralları Eğlenceli Hale Getiriliyor
Dünya Dans Günü'nde Renkli Kutlama
Dünya Dans Günü'nde Renkli Kutlama