Advert
Advert
Advert

CHP’Lİ GÜNEŞHAN: 'İŞÇİLERİN HAKLARI ADİL BİR TOPLUMUN TEMELİDİR'

CHP Çanakkale Milletvekili İsmet Güneşhan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Güneşhan şunları söyledi:

CHP’Lİ GÜNEŞHAN: 'İŞÇİLERİN HAKLARI ADİL BİR TOPLUMUN TEMELİDİR'
CHP’Lİ GÜNEŞHAN: 'İŞÇİLERİN HAKLARI ADİL BİR TOPLUMUN TEMELİDİR' Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 185 kez okundu.

 

 

 “1 Mayıs, emekçilerin alın teriyle yoğrulmuş haklarına saygı duyanların bayramıdır. Bu anlamlı gün, geçmişte yaşanan zorluklar ve fedakârlıklarla doludur. Bugün işçilerin insanca çalışma koşullarına sahip olmalarını ve haklarının korunmasını sağlayabiliyorsak, bunu geçmişteki emekçilerin özverili çabalarına borçluyuz.

            1977 Taksim olayları, unutulmaz izler bıraktı. Taksimde işçilerin alın teri kanla buluştu. Bugün, yaşanan acı dolu günleri hatırlayarak benzer olayların yaşanmaması için bir araya gelmeli ve emekçilerin haklarını korumalıyız. Unutulmamalıdır ki, işçilerin insanca çalışma koşullarına sahip olmaları ve haklarına saygı gösterilmesi daha adil bir toplumun temelidir.

            İşçilerin haklarına saygı duyulması ve insanca çalışma koşullarının sağlanması, sadece bir gün değil, her gün hatırlanmalıdır. Bu nedenle, 1 Mayıs, sadece emekçilerin haklarını hatırlamak için değil aynı zamanda bu hakların sürekli olarak korunması ve geliştirilmesi için en anlamlı bayramdır. Bu bayram vesilesiyle, işçi haklarının her zaman korunması gerektiğini vurgulayarak, daha adil bir gelecek için çaba göstermeliyiz.

            Bu anlamlı günde tüm emekçilerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününü kutluyorum.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#çanakkale #chpçanakkalemilletvekili #ismetgüneşhan #birmayısişçibayramı #mesaj #haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Öğrenciler için Trafik Kuralları Eğlenceli Hale Getiriliyor
Öğrenciler için Trafik Kuralları Eğlenceli Hale Getiriliyor
Dünya Dans Günü'nde Renkli Kutlama
Dünya Dans Günü'nde Renkli Kutlama