Advert
Advert
Advert

Başkan Erkek'in 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Mesajı

Başkan Erkek'in 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Mesajı
Başkan Erkek'in 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Mesajı Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 255 kez okundu.

 

 

 

İnsanlık tarihi boyunca; tarladan sanayiye, eğitimden sağlığa, yerin yüzlerce metre altındaki madenden yüzlerce katlı bir inşaata kadar her alanda her koşulda üreten, var eden, alın teri akıtan emekçilerimiz, onurlu ve başı dik bir yaşam adına en önemli öznedir.

Ürettikleri hizmet, yarattıkları katma değerle kalkınmanın da en büyük söz sahipleri olan emekçilerimiz, ne yazık ki tarihin her döneminde haksızlıklarla, eşitlik ve adaletten uzak tutumlarla, sağlık ve güvenliklerini tehdit eden hatta canlarından da olmalarına sebebiyet veren ihmalkarlıklarla karşı karşıya kalmış, tüm bu yaşananlar da hak arama mücadelesini doğurmuştur.

Bu noktada bir kez daha yinelemek gerekir ki; tüm emekçilerimizin alın terlerinin karşılığını aldıkları, insanca yaşayabildikleri ve üretebildikleri bir düzenin varlığı hem yasalar hem insan vicdanı huzurunda en önemli konulardandır.

Başta 1 Mayıs 1977’de Taksim’de can verenler olmak üzere, emek mücadelesinde, iş kazalarında kaybettiğimiz emekçilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Hayatın her alanında emek mücadelesini sürdüren tüm emekçilerimizi de selamlıyor, alın terinin, emeğin ve dayanışmanın en büyük simgelerinden olan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyorum. Yaşasın 1 Mayıs!
 
Muharrem ERKEK
Çanakkale Belediye Başkanı

 

 

 

 

 

 

 

 

#çanakkale #çanakkalebelediyebaşkanı #muharremerkek #birmayısemekvedayanışmagünü #mesaj #haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Öğrenciler için Trafik Kuralları Eğlenceli Hale Getiriliyor
Öğrenciler için Trafik Kuralları Eğlenceli Hale Getiriliyor
Dünya Dans Günü'nde Renkli Kutlama
Dünya Dans Günü'nde Renkli Kutlama