Advert
Advert
Advert

CHP’Lİ GÜNEŞHAN: 'GENÇLİK ATASININ İZİNDE'

CHP’Lİ GÜNEŞHAN: 'GENÇLİK ATASININ İZİNDE'
CHP’Lİ GÜNEŞHAN: 'GENÇLİK ATASININ İZİNDE' Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 321 kez okundu.

 

 

CHP Çanakkale Milletvekili İsmet Güneşhan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Güneşhan şunları söyledi:

“19 Mayıs sadece bir bayram günü değil, bir milletin yeniden doğduğu, bağımsızlık ateşinin yeniden yakıldığı gündür. Atatürk, Samsun’a çıkışıyla bu ateşi Anadolu’nun her köşesine ulaştırmış, Türk gençliğinin cesaretini ve azmini yeniden harekete geçirmiştir. Bu bağımsızlık mücadelesinde gençlerimiz cephelerde canları pahasına mücadele etmiş, vatan sevgisini ve kahramanlığı en üst seviyede göstermişlerdir.

19 Mayıs, milletimizin kararlılığını, bağımsızlık aşkını ve özgürlük tutkusunu simgeler. Atatürk,  Cumhuriyet’in teminatı olarak gençleri görmüştür. ‘Ey Türk gençliği!’ diyerek başlayan hitabesi, gençlere verilen en büyük öğüttür. Gençler bu ülkenin en büyük zenginliği ve geleceğin en önemli teminatıdır.

Gençlerimiz, bugün de aynı kararlılık ve heyecanla ülkemizi daha ileriye taşımak için çalışmaktadır. Eğitimde, bilimde, sanatta, sporda ve hayatın her alanında başarılı olmaya, ülkemizi dünyada en iyi şekilde temsil etmeye devam etmektedir. 19 Mayıs ruhu, sadece gençlerimizin değil, tüm milletimizin kalbinde yaşamaktadır. Bu ruh, birlik ve beraberliğimizin, bağımsızlık ve özgürlüğümüzün en güçlü göstergesidir. Atatürk’ün izinde, onun idealleri doğrultusunda yürümek, ülkemizi daha parlak yarınlara taşımak hepimizin en büyük sorumluluklarındandır.

Bu vesileyle Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını saygı ve rahmetle anıyorum. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun”

 

 

 

 

 

#çanakkale #chpçanakkalemilletvekili #ismetgüneşhan #ondokuzmayısatatürküanmavegençliksporbayramı #mesaj #haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Öğrenciler için Trafik Kuralları Eğlenceli Hale Getiriliyor
Öğrenciler için Trafik Kuralları Eğlenceli Hale Getiriliyor
Dünya Dans Günü'nde Renkli Kutlama
Dünya Dans Günü'nde Renkli Kutlama