Advert
Advert
Advert

ÇOMÜ Öğrencilerinden, Hatay’a Eğitim Desteği

ÇOMÜ Öğrencilerinden, Hatay’a Eğitim Desteği
ÇOMÜ Öğrencilerinden, Hatay’a Eğitim Desteği Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 267 kez okundu.

 

Çanakkale Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencileri; gerçekleştirdikleri sosyal sorumluluk projesiyle, deprem bölgesi Hatay'da öğrenim gören üniversite adayı lise son sınıf öğrencilerinin sınav yolculuğuna test kitapları desteği ile ortak oldu. Kitap ve testlerin bir kısmını kendileri giderek gönderen öğrenciler, sınava günler kala Hatay’daki başarı dileyen mesajlar yolladı.

 

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Çanakkale Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Pazarlama ve Reklamcılık Bölümü Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı son sınıf öğrencileri "Kurumsal Sosyal Sorumluluk" dersi kapsamında; yürüttükleri "El ele geleceğe" adlı bitirme projeleriyle, deprem bölgesi Hatay'ın Samandağ ilçesindeki lise son sınıf öğrencilerine destek oldu. Depremzede öğrencilerin üniversite sınavına hazırlanabilmesi için kitap eksikliklerini giderebilmek isteyen Halkla İlişkiler öğrencileri; toplamda 10 koli kitabı, Jan ve Suphi Beyluni Anadolu Lisesi ve diğer eğitim kurumlarındaki 410 öğrenciye test kitapları ulaştırdı. 

Bitirme projeleri olan "Kurumsal Sosyal Sorumluluk" dersinde deprem bölgesi Hatay’a yönelik bir proje yapmayı hedefleyen Bölümü Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencileri;  Berna Bilal, Rümeysa Mağunacı, Ece Aşıcı, Semanur Mutlu deprem bölgesi Hatay'ın Samandağ İlçesindeki öğrencilerin üniversite sınavına hazırlık sürecine destek olmak istedi. Güz döneminde başlayan proje araştırma aşamalarından sonra projeleri ders sorumlusu öğretim elemanları tarafından uygun bulunan öğrenciler, proje için gerekli izinleri aldılar. Deprem bölgesi Hatay’ın Samandağ İlçesi’ndeki eğitimcilerle ile yapılan görüşmelerde üniversite sınavına girecek 410 öğrenci belirlendi.