Advert
Advert
Advert

Öncesi ve Sonrası İle Birinci Dünya Savaşı ve Çanakkale Cephesi Kartpostalları Sergisi Açıldı

Cuma günü Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi'nde "Öncesi ve Sonrası İle Birinci Dünya Savaşı ve Çanakkale Cephesi Kartpostalları Sergisi" ziyarete açıldı.

Öncesi ve Sonrası İle Birinci Dünya Savaşı ve Çanakkale Cephesi Kartpostalları Sergisi Açıldı
Öncesi ve Sonrası İle Birinci Dünya Savaşı ve Çanakkale Cephesi Kartpostalları Sergisi Açıldı Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 227 kez okundu.

 

 

Seyhun Binzet'in özel koleksiyonundan oluşan nadide eserler Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi'nde Tarihi Alan ziyaretçilerinin beğenisine sunuluyor. Çanakkale Muharebeleri ile ilgili Türk ve yabancı orjinal kartpostalları uzun emekler sonunda bir araya getiren Sayın Seyhun Binzet bu eserleri sergilenmek üzere Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı'na teslim etti.

 

Sergi açılışında konuşan Çanakkale Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir:" Bu nadide eserleri bir araya getiren ve sonrasında sergilenmek üzere bizlere emanet eden Sayın Seyhun Binzet beyfendiye teşekkür ediyorum. Çanakkale Muharebeleri sadece toptan, tüfekten ibaret değil mektuplardan oluşan hayat hikayeleri ve kartpostallarda dönemi yansıtan anılarda vardır. Biz Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı olarak Çanakkale Muharebeleri ile ilgili her şeye gözümüz gibi bakıyoruz. Diliyorum ki bu sergi Tarihi Alana gelen her ziyaretçinin uğrak noktası olacak ve misafirlerimiz Çanakkaleyi daha iyi anlayacaklardır." şeklinde konuştu.