Advert
Advert
Advert

YÖK'ten Diş Hekimliği Fakültesine Engelsiz Üniversite Ödülü

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) 2024 yılının “Engelsiz Üniversite Ödülleri”ni açıkladı.

YÖK'ten Diş Hekimliği Fakültesine Engelsiz Üniversite Ödülü
YÖK'ten Diş Hekimliği Fakültesine Engelsiz Üniversite Ödülü Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 556 kez okundu.

 

 

 

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Diş Hekimliği Fakültesinin “Mekânda Erişilebilirlik” kategorisinde Turuncu Bayrak almasıyla “2024 Yılı Mekânda Erişebilirlik Ödülü” alan üniversiteler arasında yer aldı.

 

Üniversitelere ödülleri, Yükseköğretim Kurulunda düzenlenen “2024 Engelsiz Üniversiteler Ödül Töreni” ile YÖK Başkanı Erol Özvar tarafından verildi.

 

Özvar, törende yaptığı konuşmada, engelli öğrencilerin eğitim ve öğretimin yanında sosyal ve kültürel faaliyetlere de katılımına destek olmak üzere gerekli uyarlama, altyapı ve donanımların sağlanması ve üniversitelerde engelsiz bir ekosistemin oluşturulmasının teşvik edilmesi amacıyla Engelsiz Üniversite Ödülleri verdiklerini belirterek “Bu ödüller vesilesiyle engelli bireylerin yükseköğretime tam, etkin ve eşit katılımını sağlamak gayesiyle yükseköğretim kurumlarımız tarafından gerçekleştirilen çalışmalar da ayrıca bizleri mutlu ediyor.” dedi.

 

ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu konuyla ilgili şunları söyledi:

Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesi, her yıl çok sayıda başvurunun yapıldığı ‘Engelsiz Üniversite Bayrak Ödülleri’nde “Mekânda Erişilebilirlik” kategorisinde Turuncu Bayrak almaya hak kazanmıştır. Üniversitemiz öğrencilerinin eğitim-öğretime erişebilmesi bizim için çok önemli. Engelli öğrencilerimize engelsiz bir eğitim ve öğretim ortamı sunmak için çalışmalar ve projeler gerçekleştiriyoruz. Bu başarıda emeği geçen herkesi tebrik ediyor, bu ve benzeri başarıların diğer birimlerimiz tarafından da elde edilmesini temenni ediyoruz.

 

Engelsiz Üniversitelere 3 Kategoride Bayrak Veriliyor

“Engelsiz Üniversite Bayrakları” Mekânda Erişilebilirlik (Turuncu Bayrak), Eğitimde Erişilebilirlik (Yeşil Bayrak) ve Sosyo-Kültürel Faaliyetlerde Erişilebilirlik (Mavi Bayrak) olmak üzere üç kategoride veriliyor.

 

 

 

 

 

 

#çanakkale #çomü #yök #dişhekimliğifakültesi #engelsizüniversite #ödül #turuncubayrak #haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Evde Hizmet ve Bakım Projesi Devam Ediyor
Evde Hizmet ve Bakım Projesi Devam Ediyor
Öğrenciler için Trafik Kuralları Eğlenceli Hale Getiriliyor
Öğrenciler için Trafik Kuralları Eğlenceli Hale Getiriliyor