Advert
Advert
Advert

ÇOMÜ Mezunlarıyla Bir Araya Geldi

Onsekiz Mart Üniversitesi’nin kuruluşunun 32. Yıl dönümüne özel düzenlediği Mezun Buluşması etkinliği Nedime Hanım Konağı Yerleşkesinde gerçekleştirildi.

ÇOMÜ Mezunlarıyla Bir Araya Geldi
ÇOMÜ Mezunlarıyla Bir Araya Geldi Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 315 kez okundu.

 

 

Mezunların yoğun ilgi gösterdiği etkinliğe; ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Dinçay Köksal, Prof. Dr. Evren Karayel Gökkaya ve Prof. Dr. Hüsnü Levent Dalyancı, Çanakkale İl Sağlık Müdür Op. Dr. Gökhan Baştürk, Mezunlar Derneği Başkanı Ahmet Becan, VAY Digital CEO’su Abdullah Cem Yaşar, Çanakkale İŞKUR Müdürü Mehmet Uğur Yavuz, Kariyer ve Mezun İlişkileri Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Hafize Seçtim akademisyenler, idareciler ve öğrenciler katılım sağladı.

Etkinlik, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesinin düzenlediği müzik dinletisi ile devam etti.

 

ÇOMÜ Kurumsal İletişim Direktörlüğü tarafından günün önemine özel hazırlanan anı videosunun izlendiği etkinlikte konuşan Kariyer ve Mezun İlişkileri Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Hafize Seçtim, Mezun İletişim Sistemi’nin önemini belirttiği açılış konuşmasında; “Bugün burada geçmişin anılarını tazelemek, geleceğe dair umutlarımızı paylaşmak, üniversitemizin bize kattığı değerleri tekrar hatırlamak, kısacası bağlarımızı güçlendirmek için buradayız. Hepimiz farklı bölümlerden mezun olabiliriz ama bir ailenin çatısı altında toplanmaktayız. ÇOMÜ ailesinin birer parçasıyız. Bu önemli etkinlikte sizler, elde ettiğimiz başarıları paylaşmak ve mezun olacak olan öğrencilerimize birer umut olacaksınız. ÇOMÜ markası aslında mezunlarımızın kariyer başarılarıyla çok büyük önem kazanıyor. Sizler burada aslında kariyer danışmanlığı vermiş olacaksınız. Bu etkinlikte Mezunlarımızın üniversiteye duyduğu bağlılık duygusunu arttırmayı hedefliyoruz. İlkini gerçekleştirdiğimiz ÇOMÜ Mezun buluşması etkinliğini geleneksel hale getirmeyi planlıyoruz “ dedi.

 

Rektör Erenoğlu, Çanakkale Onsekiz Mart üniversitesi olarak düzenlenen etkinlikte duyduğu heyecanını dile getirdi ve günün önemine özel şunları aktardı:

 

32 yıl önce, Çanakkale ruhunu yaşatmak, bilimsel ve kültürel anlamda ülkemize değer katmak amacıyla çıktığımız bu yolda, her geçen gün büyüyen ve güçlenen bir aile olduk. Üniversitemiz, akademik başarıları, araştırma projeleri ve topluma sunduğu katkılarla adından sıkça söz ettiren, bölgesel ve ulusal düzeyde önemli bir eğitim ve araştırma merkezi haline geldi.