Advert
Advert
Advert

ÇANAKKALE’DE YAŞAYAN BİRİ OLARAK BENİM AK PARTİ İL BAŞKAN ADAYIM

ÇANAKKALE’DE YAŞAYAN BİRİ OLARAK BENİM AK PARTİ İL BAŞKAN ADAYIM
ÇANAKKALE’DE YAŞAYAN BİRİ OLARAK BENİM AK PARTİ İL BAŞKAN ADAYIM
Bu içerik 2570 kez okundu.
Advert

Ben yıllardır Çanakkale’de ekmek yiyen, Çanakkale’ye ekmek veren birisiyim.

Çanakkale’de doğmadım belki ama Çanakkaleli olmak Çanakkale’ye en fazla hizmet edenden geçmektedir.

Öncelikle benim il başkan adayımda görmek istediğim özelliklerden bahsedeyim;

Dürüst, namuslu, dava adamı, şehir tarafından sevilen ve şehri seven, partiye yük olan değil partiden yük alan, işini siyasetine karıştırmayan, omurgalı, medyayı parası satın almayacak, ilkeli…… bu özellikleri sayfalarca çoğaltabiliriz ama bunlar olsun yeter bence.


AK Parti'de 8 Mart'ta istifa eden İl Başkanı Yeşim Karadağ’ın boşalan koltuğu için bugün Koordinatör Milletvekili Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü’nün nezaretinde bir  temayül yapılıyor.

Temayülden ne çıkar bilmeyiz, zaten temayül sonucu atamaya ne kadar yansır o konuda şüphelerimiz var ama bence temayülde çıkan sonuç dikkate alınmalı.


Ana kademe , kadın, gençlik  kolları, Belediye başkanları,Belediye meclis , il genel meclis üyelerinin katılacağı temayülde muhtemelen yine eski İl Başkanı Yeşim Karadağ’ın ismi ağır basacaktır, çünkü kendisi teşkilatın içinden gelen , taban ve teşkilat tarafından sevilen bir isim.


İsmi geçen isimlere göz atacak olursak;

Timur Ay’da il başkanlığı konuşulan isimlerden birisi fakat taban tarafından çok bilinmemesi ve teşkilat tarafından tanınmaması onun için bir handikap

Ama duruşu ,karizması,

Beşiri ilişkileri tartışılmaz,

Şahsi fikrim.


Alper Altınok kendisinin koltuğu çok istediği ve bu yönde kulis yaptığı gelen bilgiler arasında ama GBT si ile ilgili sıkıntılar , teşkilat ve taban tarafından tanınmaması kendisinin önündeki en büyük engellerden.


İsmail Kaya ise dün sosyal medyada adeta bugüne mesaj verir gibi eski fotoğraflarını paylaştı, Bülent Turan’ın prenslerinden, fakat şansı az. Oda başkanlığında fotoğrafçı ile gezmesi, özel aracını bırakıp odanın kiralık aracını kullanması özel işlerinde odanın aracı ile gördürmesi yakın çalışma arkadaşlarından tepki aldı.


Tülay Ömercioğlu muhtemelen 1 haftaya kadar il başkanlığına atanacak isim, ama isim üzerinde tam bir uzlaşma sağlanmış değil, FETÖ artığı Firuzenin akıl hocası yaptığı Ömercioğlu  belediye meclisinde yaşanılan olaydan dolayı mağdur rolünü çok iyi oynadı ve havaalanında Turan tarafından çok büyük reklamı yapıldı. Kendisinin il başkanı olması durumunda danışmanlığına FETÖ Artığı Firuzenin gelecek olması parti içinde çok ama çok büyük bir infiale sebep olacak gibi gözüküyor, ha birde eşi ve babası ile ilgili konular var, olurda atanırsa o konulara değinmek için bekleyen bir çok kurt bekliyor. Benden söylemesi.


Mehmet Özkurnaz ise ismi geçen ama şansı az olan isimlerden birisi. 


Bugün temayülden çıkacak olan sonuç çok önemli olmasa da Bülent Turan kimi isterse onu il başkanı olarak atatacak. Diğer vekil Ayhan Gider ise yine hayırlısı olsun deyip geçecek.


2019 seçimlerine giderken Çanakkale’yi havaalanındaki karşılama mangası ve bir avuç satılmış tetikçi medyadan ibaret görenler ise seçimlerde en güzel cevabı alacaklar. Şehrin dinamikleri ile oynarsanız şehir size en güzel tepkiyi 16 Nisan'da verdiği gibi Mart 2019’da da verecektir..


Kalın Sağlıcakla .


Not :Başbakan Binali YILDIRIM'a 6. İl Başkanlığı kongresinde verilen köprü plaketinin (tablo)faturasına Yeşim Karadağ zamanında kesildiği için karşı çıkan, Başbakanın tablosunun faturasına sahip çıkamayan üç beş il yönetimdeki zihniyet,

İnşallah AK Davanıza sahip çıkarsınız.

Bence skandal bir olay..

Başbakan ve genel merkez duymasın !

Sayın Turan ve tüm ilgililerin gereğini yapacağını umut ediyorum.


Göksel ACARAY


Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Voleybolda Yıldız Kızlar'dan Önemli Başarı
Voleybolda Yıldız Kızlar'dan Önemli Başarı
81 İLİMİZDEN 81 ÖĞRETMENİMİZ ÇANAKKALE DESTANININ YAZILDIĞI TOPRAKLARDA
81 İLİMİZDEN 81 ÖĞRETMENİMİZ ÇANAKKALE DESTANININ YAZILDIĞI TOPRAKLARDA