Advert
Advert
Advert

YILDIZ'IN YILDIZI NASIL PARLADI?

YILDIZ'IN YILDIZI NASIL PARLADI?
YILDIZ'IN YILDIZI NASIL PARLADI?
Bu içerik 4349 kez okundu.
Advert


AK Parti’de merakla beklenen il başkanı ataması geçtiğimiz pazartesi günü adayların Ankara’da mülakata gitmesi ile son buldu.

Edindiğimiz bilgilere göre il başkanlığı için Ankara’ya giden 4 aday ile hem Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan hem de Genel Başkanvekili Binali Yıldırım ayrı ayrı görüşmüş.

Yapılan istişareler sonucunda ise il başkanlığına halihazırda Merkez İlçe Başkanlığı görevini başarı ile yürüten Av.Gültekin Yıldız atandı.

Diğer adaylar ile ilgili olarak Ergin Sezen’in Ayhan Gider ile aynı köyden olması hasebi ile Bülent Turan’dan veto yediği,

Alper Altınok’un Bülent Turan’ın önermesi ile Ankara’ya çağrıldığı fakat GBT ‘sinden dolayı genel merkez ve genel başkan tarafından veto yediği,( Kendisi ile ilgili yazdığımız yazının çıktısının Genel Merkez 6.katı ve 8.katında masanın üzerinde durması AK Partinin ne kadar kombine çalıştığını göstermiştir)

Sebahattin Güner’in de ensar vakfı başkanlığı hususu ve Bülent Turan tarafından veto yediği bize gelen bilgiler arasında.


Gelelim İl Başkanı olarak atanan Avukat Gültekin Yıldız’a ;

Kendisi 2010 yılından beri aktif olarak AK Parti’de siyaset yapan bir isimdir. Merkez ilçe yönetimlerinde görev almış son kongrede ise merkez ilçe başkanı seçilmiştir. Merkez ilçe başkanı seçildiği günden bu yana halkın içinde olmuş ve Hüseyin Babacanoğlu zamanında temelleri atılan mahalle teşkilatlarını hareketlendirmiştir. Mütevazı kişiliği ve sempatik tavırları ile partililerin ilgisini kazanan Yıldız, halkla siyaset yaparak bir anlamda AK Parti’de yıldızının parlamasını sebep olmuştur.

AK Parti’de bir makama getirilmenin ön koşulu liyakat olmakla birlikte Bülent Turan’dan sonra Çanakkale’de bir makama getirilmenin bir diğer koşulu ise Bülent Turan onayı olmuştur. Sayın Turan, Gültekin Yıldız’ın merkez ilçe başkanlığı kongresinden önce  son gece farklı bir arayışa girmiş ve Timur Ay’a teklifte bulunmuştur.Timur Ay’ın kabul etmediği merkez ilçe başkanlığı Gültekin Yıldız’a emanet edilmiş ve Yıldız geçen süre zarfında bu görevi layıkı ile yapmıştır.

Sayın Yıldız’ın bu başarısı genel merkez tarafından da görülmüş olmalı ki kendisine İl Başkanlığı görevi tevdi edilmiştir.

Şimdi çiçeği burnunda başkanın sırtındaki yük merkez ilçe başkanlığından daha da ağırdır. Merkez ilçedeyken sadece merkez ilçenin başarısızlığından sorumluyken şimdi ona Eceabat’ta, Gelibolu’da,Biga’da, Bozcaada’da, Gökçeada’da daki alınan başarısızlıklarda da hesap sorulacaktır.

Gültekin Yıldız bence doğru bir çalışma ve taktik ile aldığı bu zor görevin hakkını verecek niteliğe sahip bir siyasetçidir. Kendisinden beklenen yeni ve diri bir yönetim kurmasıdır. Elbette kimse başkasının kurduğu bir yönetim ile çalışmayı tercih etmemektedir. Önceki dönem il başkanı Yeşim Karadağ 22 ay gibi bir süre Erdener başkanın yönetimi ile çalışmak zorunda kalmış ve yönetim içindeki ihanetler her hafta yeni bir krize sebep olmuştur.

Sayın Yıldız’a dost tavsiyemiz yönetimine parti içindeki parazitleri, kendine rol biçenleri, rantçıları, siyasetten ekmek bekleyenleri almaması, Merkez ilçe başkanıyken kendisini  Polis evinde çekiştiren , kardeşine yakalanan tipleri , iletişimci danışmanı ve kan emici medya gruplarını kendisinden ve partisinden uzak tutmasıdır.


Çanakkale’nin iletişimci danışmana alerjisi varken, Sayın Yıldız’ın bu konuda koyacağı mesafe kendisine artı kazandıracaktır. Atanmış il başkanı olarak tek amacının partinin başarısını olmasını diliyor ve kendisini tekrar tebrik ediyoruz.


Göksel ACARAY


Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İngiliz savaş gemisi, Çanakkale Boğazı'ndan geçti
İngiliz savaş gemisi, Çanakkale Boğazı'ndan geçti
Şifayı 160 Kilometre Uzakta Buldu
Şifayı 160 Kilometre Uzakta Buldu