Advert
Advert
Advert

AK PARTİ’DE KUZU’LARIN SESSİZLİĞİ

AK PARTİ’DE KUZU’LARIN SESSİZLİĞİ
AK PARTİ’DE KUZU’LARIN SESSİZLİĞİ
Bu içerik 8165 kez okundu.
Advert

Yerel seçimlere 8 ay gibi kısa bir süre kaldı.

Çanakkale’de yerel seçimler bayağı hareketli geçeceğe benziyor. Partilerin bir an önce adaylarını belirleyip Çanakkale halkının karşısına çıkarması gerekiyor. 8 ay su gibi gelip geçer…

AK Parti’de dün kurmaylar kordonda Pazar yürüyüşündeydi. İl Başkanı Yıldız 1 haftadır tatil yapıyor. Hakkıdır çok yoruldu başarılı seçim sürecinden sonra İl başkanı dışında 2 Vekil, Merkez ilçe başkanı, İl ve İlçe yöneticileri kordonda Pazar yürüyüşü yaptılar. Buraya kadar her şey normal, fakat anormal olan şey ise Çan Belediye Başkanı Başarılı başkan Abdurrahman Kuzu’nun da ekipte yer almasıydı. Dün Sayın Kuzu’nun Çanakkale’de iştirak ettiği resmi programı Troya Yüzme Yarışları olabilirdi. Fakat ardından Çan Belediye Başkanı ilçesine dönmemiş ve Bülent Turan ve Jülide İskenderoğlu  ile kordon yürüyüşüne katılmıştı. Bir gazeteci arkadaşımızın Bülent Turan’a AK Parti’de aday yine 1 ay kala mı belirlenecek sorusuna Turan ; O zamanlar AK Parti'nin Çanakkale milletvekili ben değildim, bu soruyu bana sormayın dedi ve AK Parti’de adayın bu kez erken açıklanacağının sinyalini verdi. Aslında parti temayüllerine göre işleyen bir sistem var, zaten adayın açıklanma tarihini genel merkez belirliyor.

Şimdi gelelim tespite;

Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu…

Başarılı, ismi hiçbir şaibede olmayan, antin kuntin işleri olmayan, rantla işi olmayan, kişilik olarak ta sağlam karakterli bir insan,tahsil mi, tahsili de var. Kendisi bir zamanlar en genç belediye başkanıydı fakat görev yaptığı süre uzun olunca o ünvanı da kaybetti. Sayın Kuzu Çan’da çok başarılı işlere imza atıyor, Çan Belediyesi belediyecilik anlamında parmakla gösterilen bir kent haline geldi.AK Partili belediyelerinde örnek aldığı bir belediye Çan Belediyesi, Çanakkale Belediye Başkan adayı Kuzu olur mu, olur!  Hiç kimse de bu adam nereden çıktı demez… Güzel de olur.

CHP’de KRİTİK GÜN

CHP’de Kılıçdaroğlu muhalifleri için imza tesliminde son gün bugün. Dün Muharrem İnce Halk TV ‘de katıldığı programda 1250 delege imzası olmazsa kenara çekilirim diye rest çekti. Siyaset iddia işidir. Muharrem İnce 1250 derken neye güvendi bilemiyoruz ama saat 17.00’da dananın kuyruğu kopacak. Bence CHP’de kurultay artık kaçınılmaz. Sanıyorum Ağustos ayında 3 partide de kurultay yaşayacağız. AK Parti,CHP ve İYİ Parti…

AKŞENER’İN GERİ DÖNÜŞÜ

Seçimlerin ardından Meral Akşener partisinin çalıştayın da yaşanan gelişmelerden sonra istifa kararı almış ve partinin kongreye gideceğini açıklamıştı. Akşener twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda kararının kesin olduğunu ve genel başkan adayı olmayacağını ifade etmiş ve partililerde doğal olarak heves kırıklığı yaşanmıştı. Siyasette böyle şeyler mümkündür fakat gemiyi ilk olarak kaptanın terk etmesi de çokta doğru bir hamle değildir. Akşener taraftarları ve İl Başkanları hafta sonu Akşenerin evinin önünde toplanarak Akşener’in kararını değiştirmesine sebep oldular. Koray Aydın’ın açıklamalarına göre Lider Devlet Bahçeli(!) Yani Meral Akşener pazartesi partisinin başına geri dönecekti. Siyasiler için bu kararları hızlı vermek halk nezdinde değerlerini düşürmekten başka bir şeye yaramaz. Akşener bence bu hamle ile doğru bir şey yapmadı.


Göksel ACARAY


Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇOMÜ'de, 'Çanakkale Cephesi' konulu panel düzenlendi
ÇOMÜ'de, 'Çanakkale Cephesi' konulu panel düzenlendi
Çanakkale Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, Minik Öğrencileri Ağırladı
Çanakkale Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, Minik Öğrencileri Ağırladı