Advert
Advert
Advert

6.Çanakkale Bienali Kapılarını Sanatseverlere Açtı

6.Çanakkale Bienali Kapılarını Sanatseverlere Açtı
6.Çanakkale Bienali Kapılarını Sanatseverlere Açtı
Bu içerik 2646 kez okundu.
Advert

Bu yıl 6.kez düzenlenen Çanakkale Bienali’ne 37 uluslar arası sanatçının yanı sıra yerel ve ulusal sanatçılarda eseleri ile katılım gösteriyor. CABİNİN tarafından düzenlenen ve Troia’dan ilham alan “Geçmişten Önce – Gelecekten Sonra” başlıklı sanat buluşması 29 Eylül – 11 Kasım 2018 tarihleri arasında sanatseverler ile buluşuyor.

6.Çanakkale Bienali’nin bu yılki teması 2018 Troya Yılına atfen “Geçmişten Geleceğe – Gelecekten Sonra” başlığı ile bienal inisiyatifi CABİNİN tarafından düzenleniyor. Açılışı gerçekleştirilen 6.Çanakkale Bienali, 29 Eylül – 11 Kasım 2018 tarihleri arasında 37 farklı ülkeden Uluslar arası sanatçının yanı sıra Ulusal ve Yerel sanatçıların eserlerine de ev sahipliği yapıyor. Çanakkale’de 7 farklı merkezde düzenlenen sergilerle sanatçıların eserleri sergilenirken; sanatseverler de birbirinden farklı disiplinlerden üretilen sanat eserlerini görme şansı bulacaklar. 

ULUSLARARASI SANATÇILARIN YANI SIRA BİRÇOK ULUSAL VE YERLİ SANATÇI

Bienalin açılış konuşmasını yapan Bienal Koordinatörü Seyhan Boztepe; “Öncelikle Bineale katılım gösteren yerli ve yabancı birçok değerli sanatçılara teşekkürlerimi sunuyorum. 6.Çanakkale Bienali’ni bu yıl OPET’in destekleriyle hayata geçiriyoruz.  Ayrıca; ÇOMÜ, Hollanda Konsolosluğu, İtalyan Kültür Merkezi, Goethe Enstitüsü, Fransız Enstitüsü, SAHA Derneği, Kale Grubu, Akol Hotel, Cafe Du Port, Anzac Hotels, Truva Oteli, Wilusa Truizm, Sardalye ve Troia Filarmoni Derneği destekleriyle hayata geçiyor. Bienalin mekan sağlayıcıları ise TC Kültür ve Turizm Bakanlığı Troya Müzesi ve Troia Vakfıdır” dedi.

“EN BÜYÜK TEŞEKKÜR SANATSEVER GENÇLERİMİZE”

Çanakkale’nin genç sanatseverlerinin Bienalin gerçekleşmesinde büyük emekleri olduğunu belirten Bienal Koordinatörü Seyhan Boztepe; “En büyük teşekkürü de Çanakkale’de sanat ve kültür alanında çalışan gençlere borçluyuz. Bienali bu sene; bu gençlerin hayata geçirdiği ve kentimize kazandırdığı sanat mekânlarında hayata geçirmeyi tercih ettik. Bu genç ve sivil yapılarını yaratıcı ve üretken gençlerin  bu kentte 15 yılı geçen bir süredir çağdaş sanat alanında üretmiş olduğumuz birikimi devam ettireceğine ve daha da ileriye taşıyacaklarına inanıyorum. Bordo bina, Sanatsever ve Stüdyo Mavinil bienal sergilerine ev sahipliği yapıyor. Fakat Sub, Muse gibi işbirliği yaptığımız ve bize destek olan girişimlere de teşekkür ediyorum ve onlarla önümüzdeki süreçte işbirliklerimiz devam edecek. Buradan bizleri asla yalnız bırakmayan ve desteklerini esirgemeyen Troia Kazı Alanı Başkanı  Prof.Dr. Rüstem Arslan hocamıza da ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Voleybolda Yıldız Kızlar'dan Önemli Başarı
Voleybolda Yıldız Kızlar'dan Önemli Başarı
81 İLİMİZDEN 81 ÖĞRETMENİMİZ ÇANAKKALE DESTANININ YAZILDIĞI TOPRAKLARDA
81 İLİMİZDEN 81 ÖĞRETMENİMİZ ÇANAKKALE DESTANININ YAZILDIĞI TOPRAKLARDA