Advert
Advert
Advert

CHP KEPEZ’DE GÜÇ SAVAŞLARI

CHP KEPEZ’DE GÜÇ SAVAŞLARI
CHP KEPEZ’DE GÜÇ SAVAŞLARI
Bu içerik 4857 kez okundu.
Advert

Geçtiğimiz hafta CHP kulisleri açısından oldukça hareketli geçti. Adaylık için son başvuru tarihi 19 Ekimdi. Fakat genel merkez bu süreyi son gün uzattı.

Merkez ilçe için ve Kepez için başvurular alındı. Aslında çoğu ismi zaten hepimiz tahmin ediyorduk. Fakat Kepez’e özel bir parantez açmakta fayda var; Kepez’de mevcut başkan Ömer Faruk Mutan’ın Çanakkale Belediye Başkanlığı için adaylığını açıklamasının ardından Kepez’de çok sayıda aday adayı ortaya çıktı. Bunlardan en iddialısı belki de mevcut CHP Belde Başkanı Birol Arslan’dı.

Birol Arslan CHP’de belediye ekibi olarak bilinen gruba yakınlığı ile tanınan bir isim. Aynı zamanda Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın aile şirketi olan akaryakıt istasyonlarının müdürlüğünü yapıyor. Birol Arslan Kepez için en güçlü aday olarak siyasi çevreler tarafından niteleniyor.

Bir diğer aday ise mevcut belediye meclis üyesi Erhan Bektaş. Erhan Bey uzun yıllardır Kepez'de ikamet eden ve başarılı bir isim. İşi ile gündemde olan Bektaş, Ömer Faruk Mutan’ın adayı olarak niteleniyor. Hatta Bektaş’ın açıklamasından sonra Başkan Yardımcısı Adnan Köse’de Bektaş lehine adaylıktan çekildiğini açıkladı. Bu aslında Ömer Faruk Mutan’ın siyasi bir hamlesi oldu. Mutan Çanakkale Belediye Başkan adayı olacak mı o konuda çok bilgimiz yok. Fakat Mutan eğer Çanakkale’ye aday olmaz da Kepez’de başkan adayı olarak karşımıza çıkarsa hiç kimse şaşırmasın.

AK PARTİ PARTİ DIŞINDAN ADAY ARAYIŞINDA SON ŞANSLARINI DENEDİ

AK Parti’de yaklaşan belediye seçimleri öncesinde aday arayışı devam ediyor. Merkez İlçe Belediye Başkanlığı için partinin yönetim kadrosunun Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Kaya Üzen’e teklif götürdüğü ve Kaya Üzen’in bu teklifi kabul etmediği konuşuluyor. Anlaşılan Ticaret Borsası seçimlerinde Kaya Başkana kumpas kurmak isteyen AK kadrolar ona bu teklifi yaparak onu borsa başkanlığından da etmek istiyorlar. Ne diyelim Kadın Kolları Başkanı'nın daha fazla ayak oyunu yapması lazım Borsa Başkanına kumpas için.

Bir diğer isim ise Kale Elektrik’in patronu başarılı iş adamı Nuri Kemal Ataç. Nuri Bey'e belediye başkanlığı için teklif gittiği Nuri Bey'in ise bu teklifi nezaketle reddettiği söyleniyor. AK Parti’de parti dışı aday bulma konusunda sıkıntı devam ediyor. Baro başkanı Bülent Şarlan’a teklif götürülmek istendiği fakat güven tazeleyen Şarlan’ın bu teklife sıcak bakmadığı da gelen kulisler arasında. Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın 1 aydır Çanakkale’ye gelmediğine bakılırsa sanıyorum Gazi Üniversitesi Rektörü Çanakkaleli Prof.Dr. İbrahim Uslan’a da teklif götürmüş olabilir. Tabi ki bu son isim tamamen tahmin. Bekleyip göreceğiz.

ÇAN’A GÜÇLÜ ADAY BÜLENT ÖZ

Çan ilçesinde de yaklaşan yerel seçimler öncesinde sürpriz bir gelişme yaşandı. Geçmiş dönem CHP Milletvekili, Muharrem İnce’ye  yakınlığı ile bilinen, halkçı vekil olarak adlandırılan Bülent Öz, Çan Belediye Başkanlığı için aday adayı oldu. Üstelik geniş bir konsorsiyum ile. Bülent Öz ‘ü parti teşkilatı destekliyor. Çan İlçe Başkanı Ümran Aydın özellikle bu konuda fedakarlık yapmış durumda. Aslında CHP’nin adayı Ümran Aydın’dı ama danışma toplantısında Bülent Öz’ün adaylığı konusunda tam mutabakat çıktı. Mevcut başarılı Başkan Abdurrahman Kuzu’nun eğer aday olursa zorlanacağı bir seçim bekleniyor. Çan’da ise sokaklarda AK Parti için bir başka alternatif olan Sebahattin Güner ismi konuşuluyor. Güner, AK Parti diyince akla gelen ilk isimlerden. Hem merkez de hem Çan’da seviliyor. AK Parti’de Hem mevcut başkan Abdurrahman Kuzu hem kulislerde Başkan Adaylığı için ismi geçen Sebahattin Güner temiz ak şaibesiz isimler. Kamuoyu yoklamalarında hangi isim ön plana çıkacak bilinmez ama AK Parti için yerel seçimler Çan’da çok kolay geçmeyecek. CHP ve Bülent Öz AK Parti’yi Çan’da çok zorlayacak gibi duruyor. CHP teşkilatı kapı kapı seçmen dolaşmaya başlamış bile.

Göksel ACARAY


Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İngiliz savaş gemisi, Çanakkale Boğazı'ndan geçti
İngiliz savaş gemisi, Çanakkale Boğazı'ndan geçti
Şifayı 160 Kilometre Uzakta Buldu
Şifayı 160 Kilometre Uzakta Buldu