Advert
Advert
Advert

KENT İÇİN Mİ RANT İÇİN Mİ?

KENT İÇİN Mİ RANT İÇİN Mİ?
KENT İÇİN Mİ RANT İÇİN Mİ?
Bu içerik 3701 kez okundu.
Advert


Çanakkale de 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimle ilgili baş döndürücü gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. AK Parti’de 12 Kasım Pazartesi olan son başvuru tarihi Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın kararı ile 17 Kasım Cuma gününe uzatıldı.  CHP’de ise teşkilatın eğilimini gösteren eğilim yoklamaları yapılmaya başlandı. MHP’de ise İl Başkanı Hakan Pınar Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin izinde giderek sürpriz adaylarla ile ortaya çıkacak gibi. 

AK PARTİ’DE TÜLAY ÖMERCİOĞLU’NUN KARŞILIĞI VAR MI?

Geçtiğimiz hafta AK Parti’de sürpriz sayılabilecek bir gelişme yaşandı. Yakın çevresine yerel seçimlerde adaylık düşünmediğini bir çok kez ifade eden Tülay Ömercioğlu Perşembe günü adaylık başvurusu yaptı. Tülay Ömercioğlu bir sosyal medya açıklaması ile parti binasında çok sayıda insan toplandığını birkaç kez ifade etti. Ama işin aslı öyle değildi. Tülay Ömercioğlu kendisini aday adayı olarak gösteren sistemin talimatı doğrultusunda Çarşamba akşamı yönetim kurullarını ve çok sayıda insanı arayarak açıklamasına davet etti. Yani orada toplanan 70-80 kişi bir sosyal medya mesajı ile değil, talimatla aranarak gelmişti. Sayın Ömercioğlu ile ilgili olarak Çanakkale halkının karşılığı bellidir ve yoktur. Baro başkanlığı döneminde hükümet aleyhinde yaptığı açıklamalar ile tanınan Ömercioğlu’nun parti tabanında karşılığı yoktur. Ömercioğlu bir proje olup AK Parti içindeki siyaset mühendisliği yapmak isteyen kesimin adayı olarak mağdur rolü ile ortaya atılmıştır. Umarız o siyaset mühendisleri eşi ile ilgili Çanakkale kamuoyunun hafızalarından silinmeyen olayları da biliyorlardır. Ankara’da Tayyip Erdoğan’ın önündeki anketlerde 3 isim var aralarında Tülay Hanım yok.

SAMİ YAVAŞ’IN BAŞARISIZ GÖVDE GÖSTERİSİ

AK Parti’de geçen hafta Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş’ta Çanakkale Belediye Başkan Aday Adaylığı açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamaya katılanlar arasında gözüme çarpan geçmiş dönemlerden 2 İl Başkanının adaylık açıklamasına katılmayan Belediye Başkanlarının Sami Yavaş’ın arkasında yer almasıydı. Nihayetinde belediye başkanı arkadaşları elbette davet edilmiş ve gelmişlerdir. Peki ya Sami Yavaş ile ilgili olarak çok değil 2 ay önce Çanakkale Esnaf Odası Başkanı'nın Umurbey’de 55 taksi hattı olamaz,bu yazıktır günahtır serzenişini hiç duymadılar mı? Umurbey ovası tarımsal sit alan ilan edilmeden önce Umurbey’de yaşanan emlak komisyonları işlerinden haberdar olmadılar mı? Bir insanın arkasında duruyorsanız onun günahlarının da sevaplarının da arkasındasınızdır. Şimdi soruyorum Kent Için mi Rant Için mi?

Birde değinmeden geçemeyeceğim hafta sonu Çanakkale devlet hastanesinde bir olay yaşanmış. Yaşanan bu olayda kendisi Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar’ın kurmuş olduğu KADIN VE DEMOKRASİ DERNEĞİ Çanakkale İl Temsilcisi olan Sami Yavaş’ın eşi Aynur Tuna Yavaş KADIN Doktora hakaretler etmiş demediğini bırakmamış. Bu sözler KADIN Doktorun mesleği bırakmasına sebep olmuş. Bu olayı yandaş medya insanlık hali diyerek pas geçebilir ama bu resmen hadsizliktir

Siz kim olursanız olun hangi psikoloji de olursanız olun hiçbir sıfat size görevini yapan bir doktora üstelik KADIN Doktora hakaret etme hakkı vermez. Üstelik bu zat KADIN VE DEMOKRASİ DERNEĞİ BAŞKANI! Bu sabah aldığım habere göre dernek başkanı Aynur Tuna Yavaş’ın babası vefat etmiş. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum.

KEPEZ’DE KAYBEDEN MUTAN KAZANAN ÜLGÜR GÖKHAN OLDU

Dün Kepez CHP’de teşkilat eğilim yoklaması yapıldı. Güçlerin savaşında kazanan taraf belediye ekibinin adayı Birol Arslan oldu. Ömer Faruk Mutan’ın adayı Erhan Bektaş tarihi bir fark yedi. Sandık sandık diye tutturan ve Kepez’i adeta AK Parti’nin sabık başkanına teslim etme noktasına getiren Mutan sandıktan çıkan sonuçları iyi okumalı ve partisi ile çok fazla zıtlaşmamalıdır. Sandığa herkes saygı duymalı.

ENGİN KANDEMİR HEYACANI

MHP yerel seçimlerde sürprizlere hazırlanıyor. İl Başkanı Hakan Pınar geçen gün Ankara’ya gitti. Ankara’dan ilk sürprizde girdiği her seçimi kazanan kent konseyi başkanı,Halileli Muhtarı,Bakkallar Odası Başkanı Çanakkale’nin Recep Tayyip Erdoğan’ı Engin Kandemir’in Kepez’den belediye başkan aday olacak olması. Bu hamle Kepez’de tüm dengeleri alt üst edeceğe benziyor.

HAVAALANINDA 200 KİŞİ NE İŞ GÖRÜYOR?

Bir takipçimiz iletti. Günde sadece tek sefer  karşılıklı olarak Ankara seferlerinin yapıldığı Çanakkale havalimanında  3 vardiya yaklaşık 200 den fazla kişi çalışıyormuş. 1ay önce Istanbul seferleri de iptal oldu. Kaldi ki Istanbul seferi daha olsa bu kadar insan fazla değil mi?Sabah 6 da kalkan gece ise 1 de gelen Ankara uçağı için havaalanında 200 den fazla kişiye maaş ödemek hangi tasarruf tedbirine giriyor?  Kadrolu memur mu ne yapalım mı diyeceksiniz? Valilik emrine alın. Görevlendirin ihtiyaç olan kurumda bu kadar basit!

Göksel ACARAY

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇOMÜ'de, 'Çanakkale Cephesi' konulu panel düzenlendi
ÇOMÜ'de, 'Çanakkale Cephesi' konulu panel düzenlendi
Çanakkale Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, Minik Öğrencileri Ağırladı
Çanakkale Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, Minik Öğrencileri Ağırladı