Advert
Advert

Tarih Yeniden Canlanıyor

Tarih Yeniden Canlanıyor
Tarih Yeniden Canlanıyor
Bu içerik 3902 kez okundu.
Advert

Sinehane; dünya güreş tarihine ismini yazdıran Koca Yusuf’un hayatını, ölümünün 120’nci yılında beyaz perdeye taşıyacak. Bir diğer projede ise vatan aşkı uğruna şehit düşen futbolcuların öyküsü anlatılıyor.

Turkuvaz Medya Grubu'nun sinema şirketi Sinehane, Türk sinema tarihine altın harflerle yazılacak iki dev projeyi sinemaseverlerle buluşturuyor. 'Korkunç Türk' lakabıyla dünya güreş tarihine ismini yazdıran Koca Yusuf'un hikayesi; ölümünün 120'nci yıl dönümünde beyaz perdeye çıkmaya hazırlanıyor. Bir köy çocuğunun dünyaya nam salan kudretli bir başpehlivana dönüşmesinin anlatıldığı film için; detaylı tarih araştırmaları, dönemin hatıraları, gazete haberleri ve hakkındaki efsanelerden yararlanılıyor. Dünya minderlerinde ki sportif başarılarının yanı sıra umutsuzluk içindeki bir milletin göğsünü kabartan tarihi başarılara imza atan güreşçinin hazin biten hikayesi için, Koca Yusuf'un çocukluk, gençlik ve güreş hayatı boyunca yaşadığı dönemin birebir canlandırılacağı platolar kurulacak. Yurt dışından spor sineması branşında uzmanlaşmış teknik ekip de görev yapacak.

Kahraman Gençler


Sinehane Çanakkale'de şehit düşen, spor tarihinin en kahraman isimlerini de sinemaya taşıyor. Filmde, İstanbul'un çamurlu sahalarında yarışan Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaraylı futbolcuların; Çanakkale Boğazı'nın işgal haberini duyduktan sonra cepheye koşup şehit düşmeleri anlatılıyor. Dünyanın en büyük ve gelişmiş ordularının işgal etmek için geldiği Çanakkale'de, namus bildikleri vatan toprağını savunmak için çarpışan kramponlu kahramanların öyküsünün oluşturulması için yerli, yabancı kaynaklardaki bilgilerden yararlanılıyor.

Savaş Tarihi Uzmanlarına Danışılacak


Çanakkale'de şehit düşen kramponlu kahramanların öyküsünün anlatıldığı film için savaş tarihi konusunda uzman isimler danışmanlık yapacak.


Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Sosyal Mesafenin Korunması İçin Çalışmalar Yürütülüyor
Sosyal Mesafenin Korunması İçin Çalışmalar Yürütülüyor
Covid-19 Balık Satışlarını da Vurdu
Covid-19 Balık Satışlarını da Vurdu