Advert
Advert
Advert

ÇAN’DA ABDURRAHMAN KUZU’NUN USTALIK DÖNEMİ

ÇAN’DA ABDURRAHMAN KUZU’NUN USTALIK DÖNEMİ
ÇAN’DA ABDURRAHMAN KUZU’NUN USTALIK DÖNEMİ
Bu içerik 4788 kez okundu.
Advert

Yerel seçimlere 2 aydan kısa bir süre kala seçim atmosferinin en yoğun yaşandığı ilçelerin başında belki de Çan geliyor.

Çan’da iki dönemdir belediye başkanlığı yapan başarılı Başkan Abdurrahman Kuzu’nun bu dönem iki güçlü rakibi var.

Bunlardan birisi eski CHP’li vekil Bülent Öz diğeri ise Çan’ın sanat insanı İYİ Partili Fazıl Sayın. Adaylara bakıldığında Çan ilçesinde herhangi bir ittifak olmayacak ve her aday kendi göbeğini kendi kesecek.

Bu yazımda Çan’ı 2 dönemdir başarı ile yöneten ve diğer AK Partili belediyelerin hep gıpta ile baktığı Çan belediye başkanı ve 31 Martta AK Parti’nin adayı Abdurrahman Kuzu’yu ele alacağım.

Kendisi sancılı bir adaylık süreci yaşasa da bu mevcut başkan olmanın verdiği güven ile diğer isimlerden hep önde oldu. Daha öncede yazılarımızda belirttiğimiz gibi Çan teşkilatı başka aday gösterilse teşkilatın kapısına kilit vururuz diyordu. Nitekim korkulan olmadı başkan Kuzu, Ankara ayağında güçlü bir kulis yaparak Çan’da ustalık dönemine başlamak için harıl harıl çalışmaya başladı.

Aslında Abdurrahman Kuzu’nun sahaya inmesine gerek yoktu. Zaten kendisi her zaman sahada halkın içerisinde olan bir isimdi. Çan’a 10 yıllık süreçte kazandırdıkları ile adeta Çan’ı, Çanakkale’nin parlayan yıldızı haline getirdi. AK Partili siyasilerin hizmetlerinden bahsederken de övünerek anlattığı Çan belediye başkanı Abdurrahman Kuzu eğitimli ve nitelikli bir insan olmasının yanında siyaseti de çok iyi biliyor. 24 haziran seçimlerinde adı milletvekilliği için de geçen Abdurrahman Kuzu’nun milletvekili olması aslında Çan’a kaybettirecekti çünkü kendisi belediyeciliği çok iyi bilen bir isimdi.

Çan’a altyapı ve üst yapı anlamında bir çok proje kazandıran Kuzu, düğün salonu, kapalı pazar yeri, nitelikli rekreasyon alanları ile Çan’ı modern bir şehir haline getirmiş, Çan’da yaşayan 30.000 aşkın partili partisiz vatandaşın gönlünde taht kurmuştur.

Başarılı Başkan Kuzu’nun yaptıklarının yapacaklarının teminatı olması yeni dönemde onu en güçlü kılan özelliğin başında geliyor. İktidarında nimetlerinden çok iyi bir şekilde faydalanan Başkan Kuzu’ya 31 Mart seçimlerinde şimdiden başarılar diliyor yolu açık olsun diyoruz.

Kalın sağlıcakla…


Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İngiliz savaş gemisi, Çanakkale Boğazı'ndan geçti
İngiliz savaş gemisi, Çanakkale Boğazı'ndan geçti
Şifayı 160 Kilometre Uzakta Buldu
Şifayı 160 Kilometre Uzakta Buldu