Advert
Advert
Advert

KEPEZ’DE YEREL SEÇİM SENARYOLARI

KEPEZ’DE YEREL SEÇİM SENARYOLARI
KEPEZ’DE YEREL SEÇİM SENARYOLARI
Bu içerik 4283 kez okundu.
Advert

31 Mart 2019 yerel seçimlerine çok kısa bir zaman kaldı. Adaylar seçim bölgelerinde var güçleri ile çalışıyor. Her hafta yazılarımızda farklı seçim bölgesi ve farklı adayları ele alacağımızı belirtmiştik. Yazılarımızda başkanları tüm yönleri ile ele almaya çalışıyoruz.

Okurlarımızdan bu yönde çok olumlu tepkiler almak beni mutlu ediyor ve yazılarımızı her hafta şevkle yazmaya devam ediyoruz.

Bu haftaki yazımda başkan adayları dışında ayrı bir parantez açılması gereken Türkiye’nin en büyük beldesi Kepez’e değineceğim.

Kepez’de 31 Mart 2019 Mahalli seçimleri ile ilgili olarak bir çok gelişme yaşandı. Tüm partilerin ayrı ayrı adayları olduğu Kepez’de İYİ Partinin adayı Gökhan Bayram CHP İle yapılan ittifak gereği İYİ Parti tarafından adaylıktan azledildi. Ardından Gökhan Bayram onu gerçekten sevip siyasetten anlayanları değil, onu çokta sevmeyip siyaset anlamayanları hatta iki ay önce randevu vermeyenleri dinleyerek bağımsız aday olma kararı aldı. Kepez’in mevcut Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan’ın maddi ve manevi desteği ile bağımsız aday olarak Kepez’e aday olan Bayram’ın 31 Martta alacağı oy en fazla 600-800 bandıdır ve bu oylar CHP’den alacağı oylardır. Yani CHP’li Mutan, Gökhan Bayram'ı destekleyerek aslında partisine hatta ''Kepez'im'' dediği seçmenine ihanet etmektedir.

AK Parti’nin adayı Alper Altınok ise Bülent Turan’ın önce il başkanı projesi olup şimdi de Kepez Belediye Başkanı projesidir. İsim hakkında hala çok sayıda iddia olmasına rağmen şaibeli bir ismin Kepez’den AK Parti başkan adayı yapılması hala kafalarda soru işareti oluşturuyor. Başkan adaylarını ele aldığımız yazılarımızda kendisi ile ilgilide ayrı bir parantez açacağız.

AK PARTİNİN İL GENEL MECLİS ÜYELERİ NETLEŞİYOR

AK Parti’de gözler 19 şubatta listelerin teslim edileceği güne çevrilmişken partide sıcak gelişmeler yaşanıyor. İl Genel Meclis üyelikleri için mevcut ilçe başkanlarının adeta kellesi feda edilmiş durumda.

Biga’da Ahmet Şahin ,Lapseki’de Halil Özer, Ayvacık’ta Halil İbrahim Engin, Çan’da Murat Okan il genel meclisinin yeni yüzleri olarak karşımıza çıkacak. İlçe Başkanlığı mı İl Genel Meclis Üyeliğimi derseniz bence ilçe başkanlığı ama malum emir büyük yerden, Ankara’dan gelince demiri kesiyor. İlçe Başkanları çok istemezse de bu karara evet diyor. AK Parti’de birileri son döneminin dizaynını şimdiden yapıyor.

AK PARTİ’DE MERKEZ’DE SAHADA KİMSE YOK

AK Parti’de başkan adayı Ayhan Gider tek başına çalışıyor desem yeridir. Seçimlere 50 gün gibi bir süre kala sahada Ayhan Bey'den başka kimse yok. 

Nerede İl Başkanı? Nerede Merkez İlçe Başkanı? Nerede Eski İl Başkanları? Nerede proje aday ? Nerede Kadın , Gençlik Kolları? 

BİLBOARD MESELESİ

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın bilboardların tamamını ücretsiz kiraladığı gibi bir iddia kulislerde çalkalanıyor. Bu gibi mesnetsiz iddialar ile Ülgür Gökhan’ı zayıflatmayıp güçlendirdiklerinin farkına varmalı artık bu dedikoduyu yayanların. Ülgür Gökhan’ın 7 ceddine yetecek kadar mali güçte olduğunu bu şehirdeki herkes biliyor. Ayrıca billboard kiralama ile ilgili iddiaları başkanın şirketimize yaptığı ziyarette kendisine yönelttim ve ödeme dekontlarını da gözümle gördüm. Ucuz siyaset kimseyi bu şehirde başkan yapmayacak.

NOT:

İyi Partinin Çanakkale Belediye Meclis Üyesi kontenjan sıralaması belli oldu. 

7-13-19-21

Garanti koltuğa oturacak isimler Ahmet USLU,Burak KUNT


Göksel ACARAY

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Rumen mayın arama gemisi, Çanakkale Boğazı'ndan geçti
Rumen mayın arama gemisi, Çanakkale Boğazı'ndan geçti
Japonya İstanbul Başkonsolosu Hisao Nishimaki Valiliği Ziyaret Etti
Japonya İstanbul Başkonsolosu Hisao Nishimaki Valiliği Ziyaret Etti